Zamknij
REKLAMA

Przekroczenie dozwolonej prędkości to był dopiero początek

11:49, 20.11.2021 | KPP Żnin
Skomentuj
REKLAMA

 

Zarzutami dla kierowcy i pasażera zakończyła się kontrola drogowa, jaką przeprowadzili wczoraj mundurowi z drogówki. Oprócz popełnionych wykroczeń, funkcjonariusze ujawnili środki odurzające oraz poszukiwanego.

17 listopada 2021 r. w godzinach popołudniowych policjanci ogniwa ruchu drogowego na terenie gminy Żnin zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość o 31 km/h. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnym systemie okazało się, że 32-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze wylegitymowali również pasażerów, których przewoził. Jeden z nich, 29-latek, podawał funkcjonariuszom dane innej osoby. Mundurowi zorientowali się, że mieszkaniec gminy Pakość próbuje ich wprowadzić w błąd. Przeprowadzili kontrolę osobistą, w rezultacie której ujawnili przy nim dowód osobisty. Jak się później okazało, zachowanie pasażera nie było przypadkowe, bowiem, na podstawie policyjnego systemu, ustalili, że 29-latek był poszukiwany listem gończym wydanym w kwietniu br. przez Sąd Rejonowy w Inowrocławiu do odbycia kary aresztu.    

Ponadto, w efekcie przeprowadzonego przeszukania pojazdu, policjanci znaleźli papierowe zawiniątko ze zbryloną substancją o wadze blisko 23 gram. Sprawdzenie narkotesterem potwierdziło, że była to amfetamina.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Jeszcze wczoraj (17.11.21) kierowca usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Odpowie także za popełnione wykroczenia. Po wykonaniu czynności procesowych został zwolniony.

Natomiast pasażer usłyszał 18.11.2021 r. zarzut z kodeksu wykroczeń. Niebawem trafi do jednostki penitencjarnej.   

(KPP Żnin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%