Zamknij

Działania "drogówki" z myślą o bezpieczeństwie na trasach

10:19, 19.03.2022 | KPP Nakło
Skomentuj
REKLAMA

Z myślą o bezpieczeństwie użytkowników powiatowych tras, policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili wczoraj na drogach lokalne działania "Prędkość". Nie obyło się bez mandatów.

Policjanci referatu ruchu drogowego z Nakła prowadzili wczoraj (17.03.22) na powiatowych drogach lokalne działania prewencyjne pn.: "Prędkość". Nadrzędnym ich celem było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na te wykroczenia drogowe, które wymieniane są jako bezpośrednie przyczyny zdarzeń drogowych.

Akcje prewencyjne tego typu uświadamiać mają kierowcom, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna dla nich samych, a także innych użytkowników dróg.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 48 aut, ujawniając przy tym 41 wykroczeń, z czego 33 związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Wobec kierowców, którzy złamali przepisy zastosowano odpowiednie środki prawne w postaci mandatów, których nałożono 29 oraz pouczeń, których zastosowano 12.

Mundurowi apelują do kierowców o ostrożną i rozsądną jazdę. Zachowanie kierujących i respektowanie przez nich przepisów, ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na trasach.

(KPP Nakło)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KierowcaKierowca

1 0

Wielka pomyłka!Tu nie chodzi o bezpieczeństwo,tylko o wpływy kasy do budżetu! 07:14, 22.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%