Zamknij

Pijany rowerzysta na S5 spowodował kolizję

22:23, 04.04.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Dwóch nietrzeźwych cyklistów ujęli wczoraj żnińscy mundurowi. Pierwszy z nich poruszał się drogą S5 i w dodatku spowodował kolizję. Drugiego funkcjonariusze zatrzymali w Piechcinie. Teraz grozi im wysoka grzywna oraz sądowy zakaz kierowania rowerami. 

Wczoraj (3.04.22) około godz. 17.30 dyżurny żnińskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzysty, do którego doszło na S5 w Czewujewie. Na miejsce udali się policjanci ogniwa ruchu drogowego.

W toku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że 30-latek, który poruszał się samochodem osobowym drogą ekspresową S5, zauważył na niej rowerzystę. Podjechał do niego, aby zwrócić mu uwagę, że droga szybkiego ruchu nie jest przeznaczona dla rowerów. W tym momencie cyklista, z uwagi na stan upojenia alkoholowego, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jego samochód. Sprawdzenie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie mieszkańca gminy Rogowo.

Tego samego dnia, około godz. 20.00 w Piechcinie barcińscy policjanci zatrzymali 48-latka, po zgłoszeniu, że mógł poruszać się pod wpływem alkoholu. W przypadku tego cyklisty urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Obydwaj mężczyźni wkrótce usłyszą zarzuty z kodeksu wykroczeń, a następnie staną przed sądem. Grozi im kara aresztu lub grzywna nie mniejsza niż 2 500 złotych. Ponadto sąd może zakazać im poruszania się rowerami.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%