Zamknij

Podsumowanie majowego weekendu na kujawsko-pomorskich drogach

13.16, 04.05.2022 KWP Bydgoszcz Aktualizacja: 20.12, 06.05.2022
Skomentuj
REKLAMA

Podczas długiego weekendu na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 15 wypadków drogowych, w których na szczęście nikt nie zginął, a 17 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 101 nietrzeźwych kierowców.

W czasie długiego weekendu od 29 kwietnia do 3 maja br. na drogach woj. kujawsko-pomorskiego policjanci odnotowali 15 wypadków drogowych, w których 17 osób zostało rannych. Policjanci nie odnotowali żadnego wypadku śmiertelnego. Niestety znaleźli się tacy, którzy postanowili kierować pojazdami, gdy wcześniej spożywali alkohol. Mundurowi udaremnili dalszą jazdę 101 kierującym, którzy kierowali pojazdami na tzw. „podwójnym gazie”.

Tegoroczna długa „majówka” i warunki atmosferyczne, sprzyjały zwiększeniu natężenia ruchu drogowego, przede wszystkim wśród osób jadących do miejsc wypoczynku. Dlatego podczas minionego długiego weekendu mogliśmy spodziewać się zwiększonej ilości kontroli drogowych, w trakcie których policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Zadaniem policjantów było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez nasze województwo.

(KWP Bydgoszcz )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%