Zamknij
REKLAMA

Kontrole przy użyciu wideorejestratora po raz kolejny efektywne

13:00, 11.10.2019 | KPP Nakło
Skomentuj
REKLAMA

Dwie kobiety, które w obszarze zabudowanym przekroczyły dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h straciły czasowo uprawnienia do kierowania pojazdami. Obie wczoraj namierzył policyjny wideorejestrator.

Policjanci referatu ruchu drogowego z Nakła systematycznie eliminują z ruchu kierowców, którzy rażąco łamią przepisy, a tym samym stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa innych użytkowników dróg. Mowa tu o kierowcach, którzy wsiadają „za kółko” pijani, pod działaniem narkotyków, ale także ci którzy innymi zachowaniami zagrażają porządkowi na drogach.

Jak pokazują dane wprowadzone na mapę wypadków drogowych, w same tylko wakacje, na polskich drogach odnotowano aż 582 wypadki ze skutkiem śmiertelnym. Przyczynami wielu z nich była nadmierna prędkość i brawura za kierownicą, dlatego tak ważne jest, aby uczyć kierowców prawidłowych zachowań i wpajać, że łamanie przepisów ograniczających prędkość może być tragiczne w skutkach.

W eliminowaniu z ruchu „piratów drogowych” pomocne są policyjne auta wyposażone w wideorejestrator. Tylko w środę, (9.10.19) nakielska "drogówka" patrolując powiatowe drogi przy użyciu tego specjalistycznego auta, zatrzymała dwie kierujące, które w obszarze zabudowanym przekroczyły dopuszczalną prędkość prawie o 60 km/h. Obie kobiety zostały skontrolowane w Ślesinie. W związku ze złamaniem przepisów 25 i 36-latka zostały ukarane mandatami. Obie straciły też czasowo uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.

Po raz kolejny policjanci apelują: Kierowco! Noga z gazu!

(KPP Nakło)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz