Zamknij
REKLAMA

Akcja "Prędkość" na powiatowych drogach

11:00, 25.10.2019 | KPP Nakło
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili w środę na powiatowych drogach działania prewencyjne pn.: „Prędkość” i sprawdzali, jak kierowcy stosują się do ustanowionych na drogach ograniczeń prędkości.  

Nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków panujących na drogach to w dalszym ciągu główne przyczyny zdarzeń drogowych. Policjanci wielokrotnie apelują do kierowców o jazdę zgodną z przepisami. Prócz apelu prowadzą równolegle różnego rodzaju działania prewencyjne na drogach, które mają dyscyplinować kierowców.

Jedna z tego typu akcji pn.: "Prędkość", została przeprowadzona na drogach powiatu nakielskiego w środę (23.10.19). Działania prowadzili mundurowi z referatu ruchu drogowego. Funkcjonariusze kontrolowali czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości, dyscyplinowali tych, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa i przyglądali się, jaki jest stan techniczny kontrolowanych aut.  

Podczas trwania działań policjanci skontrolowali 104 pojazdy, ujawniając aż 46 kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Ci, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Prowadzone działania mają uzmysłowić kierowcom, że pośpiech może okazać się bardzo tragiczny w skutkach. O ostrożną i zgodną z przepisami jazdę policja apeluje szczególnie teraz, kiedy bardzo duża mgła znacznie ogranicza widoczność.  

(KPP Nakło)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone