Zamknij
REKLAMA

Trzy miesiące aresztu dla sprawcy rozboju

21:30, 06.02.2020 | KPP Żnin
REKLAMA
Skomentuj

Barcińscy mundurowi doprowadzili wczoraj (05.02.20) do Sądu Rejonowego w Szubinie 27-latka podejrzanego o rozbój. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w zakładzie karnym. Przestępstwo, za które usłyszał zarzut, jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 12 lat.

Barcińscy kryminalni w toku prowadzonych czynności ustalili, że kilka dni wcześniej na terenie Łabiszyna doszło do rozboju. 27-letni mieszkaniec gminy kilkukrotnie uderzył pięścią w twarz pokrzywdzonego, po czym zabrał jego portfel, w którym znajdowało się 200 złotych, dowód osobisty oraz karta płatnicza. Podejrzany przy użyciu skradzionej karty dokonał kilku płatności w sklepie.

Mundurowi dotarli do pokrzywdzonego, który potwierdził, że doszło do takiego zdarzenia, jednak nie potrafił wskazać sprawcy. Policjanci przyjęli od niego stosowne zawiadomienie i rozpoczęli poszukiwania rozbójnika. Podjęte przez kryminalnych czynności doprowadziły do ustalenia personaliów podejrzanego, a w konsekwencji jego zatrzymania. W miejscu zamieszkania 27-latka kryminalni znaleźli skradzioną kartę płatniczą. Ponadto wskazał on miejsce porzucenia portfela wraz z dokumentem tożsamości. 

Mieszkaniec gminy Łabiszyn usłyszał zarzut rozboju. Materiał dowodowy, jaki zgromadzili funkcjonariusze w tej sprawie, skutkował wystąpieniem do oskarżyciela i sądu o tymczasowy areszt. Śledczy ustalili, że w przeszłości mężczyzna był karany za tego typu przestępstwo. Wczoraj (05.02.20) Sąd Rejonowy w Szubinie przychylił się do tego wniosku i zadecydował, że 3 najbliższe miesiące 27-latek spędzi za kratami. Przestępstwo rozboju jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności

(KPP Żnin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone