Zamknij
REKLAMA

O dwóch piratów drogowych mniej

19:00, 13.07.2020 | KPP Nakło
Skomentuj
REKLAMA

Dwóm kierowcom w miniony weekend nakielska „drogówka” zatrzymała prawa jazdy w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Policja po raz kolejny apeluje do użytkowników dróg o jazdę zgodną z przepisami.  

Prawo o ruchu drogowym jasno precyzuje, że kierowca, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h na okres 3 miesięcy traci prawo jazdy. Niestety nie wszyscy kierowcy stosują się do obowiązującego prawa i nie respektują ograniczeń prędkości.

Tylko podczas minionego weekendu policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego skontrolowali dwóch kierowców, którym za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym zatrzymali prawa jazdy.

Pierwszy z nich, 38-letni mieszkaniec Wągrowca, został skontrolowany w Ślesinie, kiedy „gnał” volvo przez obszar zabudowany mając na liczniku 112 km/h. Nieco mniej, bo 104 km/h  jechała mazdą przez Samoklęski Duże 31-latka z Piły.  

Za złamanie przepisów mundurowi zatrzymali kierującym blankiety prawa jazdy oraz nałożyli na każdego z kontrolowanych 500 złotowe mandaty. Do konta każdego kierowcy dopisanych zostanie także po 10 punktów karnych.

Policjanci po raz kolejny apelują do użytkowników dróg o stosowanie się do ograniczeń prędkości, szczególnie tych obowiązujących w obszarach zabudowanych. Jedynie jazda zgodna z przepisami gwarantuje bezpieczeństwo.  

(KPP Nakło)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%