Zamknij
REKLAMA

Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków i ich udzielanie

19:12, 09.10.2020 | KPP Nakło
Skomentuj
REKLAMA

Ponad 130g amfetaminy miał przy sobie 21-latek, którego skontrolowali nakielscy patrolowcy. Mieszkaniec Szubina został zatrzymany, a po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał prokuratorskie zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i ich udzielanie. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z nakielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego kontrolując gminne miejscowości zwrócili uwagę na zaparkowane przy jednej z bocznych dróg auto. Obok pojazdu stały trzy osoby, które widząc radiowóz zaczęły odchodzić.

Takie zachowanie wydało się funkcjonariuszom podejrzane, dlatego osoby wylegitymowano i jak się szybko okazało jeden z kontrolowanych miał powód, by uniknąć spotkania z mundurowymi. W jego plecaku policjanci znaleźli woreczki z białym proszkiem.

21-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, a  zabezpieczone środki sprawdzone narkotesterem i zważone. Badania te wykazały, że w woreczkach była amfetamina o wadze ponad 130g.

Pracujący nad sprawą śledczy ustalili też, że zatrzymany nie tylko posiadał narkotyki, ale też udzielał je innym osobom z czego czerpał korzyść finansową.  

Zebrany w sprawie materiał dowodowy został przekazany do oceny prokuratorowi, a po zapoznaniu się z nim oskarżyciel przedstawił podejrzanemu zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Za każde z tych przestępstw ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Jaką karę za popełnione przestępstwa otrzyma mieszkaniec Szubina zdecyduje sąd.

(KPP Nakło)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz