Zamknij
REKLAMA

Apel w związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych

18:17, 29.10.2020 | KPP Nakło
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci powiatu nakielskiego apelują, by podczas wizyt na cmentarzach zachować dystans społeczny i stosować się do wprowadzonych ograniczeń. Prosimy też o ostrożność w rejonach nekropoli i stosowanie się do oznakowania.

Ważna informacja dla kierowców. W rejonie nakielskiej nekropolii następuje zmiana organizacji ruchu. Ul. Bohaterów czasowo będzie ulicą jednokierunkową, a ruch po niej odbywać będzie się tylko w stronę cmentarza od skrzyżowania ulic Staszica/Mickiewicza i Dąbrowskiego.Z uwagi na trwające prace drogowe, wyłączona zostaje z ruchu ulica Młyńska przebiegająca w rejonie młyna, a ruch w obu kierunkach odbywać będzie się prawą odnogą ulicy Młyńskiej patrząc od strony ul. Kilińskiego. Co bardzo ważne na drodze tej obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania.To o czym należy bezwzględnie pamiętać to dystans społeczny oraz zasłanianie nosa i ust. Z pewnością tegoroczne święto zmarłych będzie inne jak wszystkie poprzednie, dlatego apelujemy, by odwiedzanie bliskich na nekropoliach rozłożyć na kilka dni co pozwoli zmniejszy tłok na cmentarzach. Szczególnie apelujemy do seniorów, by dla własnego bezpieczeństwa 1 listopada pozostali w domach.

Wszystkim, którzy zdecydują się na wizytę na cmentarzach przypominamy, że nad utrzymaniem płynności ruchu w rejonach nekropolii czuwać będą policjanci. Kierowcy winni stosować się do sygnałów wydawanych przez mundurowych. Przypominamy też, by nie jeździć na pamięć, szczególnie w rejonie cmentarza w Nakle, gdzie wprowadzona została czasowa zmiana organizacji ruchu.Apelujemy też o pilnowanie swoich bagaży, gotówki i zabieranie ze sobą na cmentarz tylko tego co jest niezbędne. Ci wszyscy, którzy wyjeżdżają na cmentarze do innych miast powinni pamiętać o należytym zabezpieczeniu swojego mieszkania.Kierowcom przypominamy, by wsiadali za kierownicę wypoczęci, a na trasach bezwzględnie przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Jedźmy z dopuszczalną prędkością, dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze, nie wyprzedzajmy w miejscach niedozwolonych, nie wymuszajmy pierwszeństwa. Apel także do pieszych, by korzystali z chodników i wyznaczonych przejść oraz, by wyposażali się w elementy odblaskowe.

(KPP Nakło)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz