Zamknij
REKLAMA

Sms z informacją o dopłacie do paczki, to oszustwo

09:51, 19.11.2020 | KPP Nakło
Skomentuj
REKLAMA

Oszuści wymyślają bardzo wiele różnych historii, by wyłudzić gotówkę. Tym razem mieszkaniec powiatu nakielskiego stracił gotówkę, bo odpowiedział na sms informujący go o konieczności dopłaty do paczki. Tego typu wiadomości są oszustwem i warto być ostrożnym.

Niestety oszuści są w dalszym ciągu aktywni i wymyślają kolejne sposoby, by pozyskać gotówkę. Jedynie ostrożność uchronić nas może przed działaniem przestępców.

Coraz bardziej popularne są smsy informujące o konieczności dopłaty do wysłanej paczki. Wiele osób decyduje się na zakupy za pośrednictwem sieci, a po otrzymaniu tego typu wiadomości nawet nie przypuszcza, że może paść ofiarą oszusta. Niestety tak się dzieje, dlatego policjanci apelują o ostrożność.

Po wejściu w link przesłany w tego typu wiadomości, jej adresat automatycznie przekierowany zostaje na stronę swojego banku za pośrednictwem, której płaci rzekomą niedopłatę za paczkę. Tak naprawdę, w taki sposób nieświadomie przekazuje przestępcom swoje hasła niezbędne do logowania w bankowości elektronicznej. A kolejne transakcje, jakie oszuści wykonują z konta odbywają się już bez wiedzy jego właściciela. Policjanci przestrzegają, że tego typu wiadomości to próba oszustwa. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy wchodzić w żadne linki, a tym bardziej takie, które odsyłają do bankowości elektronicznej. Jedynie ostrożność uchroni nas przed utratą gotówki.

(KPP Nakło)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz