Zamknij
REKLAMA

Materace w Inowrocławiu - 5 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem materaca

00:00, 15.04.2021 | materiały patnera

Zakup materaca to wydatek, który warto uwzględnić w domowym budżecie. Jednak aby móc cieszyć się dobrym wyborem przez długie lata, należy uzbroić się w konkretną wiedzę. Ochroni nas to przed marketingowymi chwytami i zakupem materaca niskiej jakości.

1. Odpowiednia twardość - czyli jaka?

Dobry materac to taki, który jest bardzo miękki - z pewnością słyszałeś ten mit. Tymczasem fizjoterapeuci powtarzają, że wiele wad postawy oraz bolesność kręgosłupa powodowane są spaniem na nadmiernie miękkim podłożu. Nie jest jednak też prawdą, że wszyscy powinniśmy rozważyć spanie na ziemi - chodzi jedynie o to, aby twardość naszego materaca była dobrana do faktycznych potrzeb organizmu.

Jeśli zapadamy się wgłąb naszego materaca to oznaka, że jest ono zbyt miękkie i tym samym, nie daje odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa. Wysokiej jakości podłoża, takie jak te opracowane przez zespół specjalistów współpracujących z marką Hilding, zapewniają optymalne podparcie na całej długości ciała i zapewniają przyjmowanie naturalnej pozycji, zgodnej z fizjologicznymi krzywiznami kręgosłupa. To z kolei skutkuje komfortowym wypoczynkiem i regeneracją w czasie snu.

Wysokiej jakości materace w Inowrocławiu dostępne na Materaceinowroclaw.pl

2. Pianka może znaczyć wiele

Co warto wiedzieć o poszczególnych rodzajach pian? Piana Visco, czyli taka, jaka została użyta m.in. do wykonania jednego z blatów materaca Hilding Salsa, może poszczycić się dużą gęstością i tzw. termoelastycznymi. Pracuje ona nie tylko pod ciężarem kładącej się na niej osoby, ale również reaguje na temperaturę jej ciała. Dzięki temu uzyskujemy wrażenie "otulenia", nie tracąc stabilnego podparcia. Z kolei Piana Flexifoam i inne piany HR (wysokoelastyczne) są trwałe i odznaczają się wyjątkowymi właściwościami stabilizującymi kręgosłup. Są najczęściej wykorzystywane do tworzenia bazy materacy pianowych wysokiej klasy, takich jak np. Hilding Rumba, Electro, Salsa czy Flamenco.

Dla odróżnienia warto wspomnieć, że niskiej jakości pianki poliuretanowe odkształcają się po kilku nocach i powinny być używane wyłącznie do obijania mebli - jako podłoże do spania nie sprawdzają się zupełnie.

3. Jeden materac dla dwojga

Chociaż nie istnieje idealny materac dla wszystkich, istnieją rozwiązania uniwersalne, które są odpowiednie np. dla par, w których partnerzy mają różne oczekiwania względem podłoża do spania. Przykładowo Hilding Salsa uznawany jest za taki właśnie produkt. Z kolei Hilding Zorba i Hilding Modern mogą być używane dwustronnie, a każda ze stron charakteryzuje się inną twardością - kupując jeden materac otrzymujesz dwa wysokiej klasy rozwiązania!

Najlepsze materace w Jastrzębiu Zdróju dostępne na Materacejastrzebiezdroj.pl

https://youtu.be/sfRrADx6724

4. Wyrób medyczny w Twojej sypialni

Aby materac został uznany za wyrób medyczny musi przejść serię badań potwierdzających jego prozdrowotne działanie. W ofercie Hilding znajdziesz kilka tego typu produktów i to w atrakcyjnej cenie. Co zyskujesz wybierając materac o statusie medycznego? Potwierdzoną badaniami skuteczność w przyspieszaniu efektów fizjoterapii, zapobieganie rozwojowi wady postawy, zapobieganie powstawania odleżynom i profesjonalne wsparcie dla kręgosłupa, który doświadczył urazu.

Interesuje Cię tematyka zdrowego kręgosłupa? Zajrzyj na zdrowykregoslup.pl - wyłącznie ekspercka wiedza w przystępnej formie. 

5. Materac może być objęty gwarancją

Niskiej jakości materace rzadko kiedy objęte są gwarancją producenta. Całkiem inaczej sprawa ma się z produktami wysokiej klasy - Hilding daje gwarancję na kilka lub nawet kilkanaście lat na poszczególne swoje materace. Zyskujesz pewność, że Twój materac nie jest wyborem na kilka miesięcy, ale inwestycją na lata.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%