Zamknij
REKLAMA

Śledzenie i namierzanie telefonu - jakiej aplikacji użyć?

10:36, 04.10.2021 | materiały partnera

Namierzanie telefonów i określanie ich lokalizacji to dziś niemal codzienność. Rozwój technologiczny sprawił, że każdy z nas może sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się nasze urządzenie. Wszystko dzięki rozwojowi technologicznemu, który zapewnia nam dostęp do baz BTS czy nadajników GPS. Dlaczego warto lokalizować telefon i w jakich sytuacjach sięgamy po takie rozwiązanie? Czy zawsze możemy namierzyć telefon? Czy możliwe jest lokalizowanie dowolnego numeru telefonu tylko po jego numerze? Odpowiemy na te pytania.

Straciłeś telefon? To może być początek twoich problemów

Telefonów komórkowych używają dziś niemal wszyscy - znajdziemy je zarówno u seniorów, jak i nawet kilkuletnich dzieci. Nierzadko są to urządzenia stosunkowo drogie - nic więc dziwnego, że często są one łakomym kąskiem dla złodziei. Zdarza się również, że nie przykładamy wagi do miejsc, w których zostawiamy nasz telefon i zwyczajnie go gubimy. Idealnym rozwiązaniem wydaje się wówczas namierzenie telefonu. Można do tego wykorzystać najprostszą metodę i z innego telefonu zadzwonić na nasz numer. Nie zawsze jednak przynosi to jakikolwiek skutek i wówczas swoje kroki kierujemy do internetu. W sieci znajdziemy bowiem wiele narzędzi, które umożliwiają i ułatwiają lokalizację telefonu. Ku takim rozwiązaniom coraz chętniej skłaniają się także rodzice i opiekunowie dzieci, które używają telefonów. Dzięki temu w łatwy sposób zyskują oni dostęp do lokalizacji urządzeń swoich pociech. Z jakich aplikacji i usług możemy skorzystać i co oferują one swoim użytkownikom?

Jak namierzyć telefon?

Przyjrzyjmy się najpierw sytuacji, w której tracimy nasz telefon w związku z zagubieniem lub kradzieżą. Doskonale wówczas sprawdzić się mogą narzędzia, które swoim użytkownikom udostępniają chociażby Apple czy Google. Za ich pośrednictwem możemy zarówno zlokalizować nasz telefon, jak i zdalnie go zablokować czy wymazać. W ten sposób urządzenie staje się niemal bezużyteczne, a nasze dane są bezpieczne. W sieci znajdziemy też aplikacje, które umożliwiają nieco bardziej zaawansowane śledzenie telefonu - jednym z nich jest Lokalizo. Usługa jest płatna i wymaga zainstalowania na śledzonym telefonie specjalnego oprogramowania. Przed skorzystaniem z niej warto z całą pewnością zapoznać się także z zasadami jej działania, regulaminem i cennikiem. W zamian otrzymujemy natomiast kompleksową informacje dotyczącą lokalizację wskazanego urządzenia. Jest to jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej możliwości aplikacji. Pozwala ona bowiem także między innymi na wgląd w smsy śledzonego telefonu czy pobranie rejestru jego połączeń. Może się więc okazać, że to właśnie tego rodzaju rozwiązanie okaże się najbardziej zadowalające dla wymagających użytkowników. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%