Zamknij

Jaka klatka dla świnki morskiej i jak ją urządzić?

09.18, 11.01.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09.20, 11.01.2022

Świnki morskie to urocze gryzonie, które zdobywają serca wielu osób. Należy jednak pamiętać, że aby były w pełni szczęśliwe, oprócz miłości trzeba podarować im również odpowiednie warunki. Dowiedz się, jak powinna być urządzona idealna klatka dla świnki morskiej!

Klatka dla świnki morskiej - jakie powinna mieć wymiary?

Zanim zdecydujesz się na przyjaciela w postaci świnki morskiej, musisz dowiedzieć się, jak zapewnić odpowiedni dla niej dom. W tym przypadku jest to klatka, która powinna być na tyle przestrzenna, aby zapewnić gryzoniowi swobodne poruszanie się i to nie tylko wokół własnej osi. Te małe zwierzęta nie należą co prawda do najbardziej ruchliwych, jednak klatka o wymiarach 80 x 50 cm to optymalny metraż, na jakim świnka będzie czuła się komfortowo. Jeżeli będziesz trzymać świnkę morską w zbyt ciasnej klatce, może stać się ona apatyczna, dlatego zawsze znacznie lepiej wybrać klatkę o większych, niż mniejszych wymiarach. 

W zależności jednak od ilości posiadanych świnek, klatka dla świnki morskiej powinna być oczywiście większa, jeżeli planujesz większą ilość gryzoni. Kawia domowa stanowczo należy do zwierząt stadnych, dlatego warto już na początku rozważyć adopcję co najmniej dwóch gryzoni. Profesjonalną klatkę możesz kupić w sklepie zoologicznym Hubun, którą następnie urządzisz zgodnie z potrzebami nowych, futrzanych domowników.

Klatka dla świnek morskich - jak ją urządzić?

Wyposażenie klatki dla świnki morskiej ogranicza się do zaledwie kilku podstawowych elementów. Nie są to zbyt ruchliwe zwierzaki, dlatego wszelkie kołowrotki lub tunele, stanowiące często podstawę wyposażenia klatki chomika, w tym przypadku są po prostu niepotrzebne. Najważniejsze, aby gryzonie te miały swój domek, w którym będą mogły się w dowolnym momencie schować i gdzie znajdą bezpieczny kącik dla siebie. Ważna jest również wysoka, plastikowa kuweta, wypełniona zawsze czystym siankiem lub drewnianym żwirkiem. Odpowiednia wysokość zapobiegnie rozrzucaniu odchodów oraz podłoża poza klatkę, co będzie dużo bardziej higieniczne.

Pamiętaj, aby klatka dla świnki morskiej była wyposażona w niezbędne elementy, do których należą poidełko, miska na żywność oraz paśnik. Paśnik może być wykonany z drewna lub materiału, jednak na pewno musi znajdować się odpowiednio wysoko. Zapewni to śwince większe bezpieczeństwo, gdyż może ona chcieć na niego wychodzić, co może skończyć się zaklinowaniem łapek zwierzęcia. Wszelkie inne akcesoria są tak naprawdę zbędne, dlatego warto przede wszystkim warto skupić się na odpowiedniej wielkości klatki, która sprawi, że świnkom będzie mieszkać się komfortowo.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%