Zamknij

Jak właściwie pielęgnować noworodka?

08:37, 10.02.2022 | Materiał partnera

Pierwsze dni życia dziecka to jedne z najważniejszych momentów w życiu rodziców. Jest to błogi czas, w którym rodzice i dziecko korzystają z wzajemnej bliskości i spokoju. W tych pierwszych dniach życia dziecka bardzo ważne jest zadbanie o komfort dziecka i jego właściwą pielęgnację.

Jest to niezwykle istotne, gdyż w tych pierwszych dniach życia dziecka, dziecko karmione piersią z powodu szybkiego trawienia płynnego i lekkiego pokarmu mamy, częściej załatwia swoje potrzeby w pieluszki. Kiedy noworodek ma kilka dni i tygodni zwykle zużywa 6-10 pieluszek dziennie. W tym czasie rodzice powinni być bardzo czujni i uważni na potrzeby dziecka, ponieważ od tego zależy jego komfort, a nawet zdrowie.

Rodzice, których dziecko przyszło dopiero na świat zwykle odwiedzani są przez położną środowiskową, która w tym czasie przekazuje im niezbędne i przydatne rady, pomocne we właściwej pielęgnacji i opiece nad noworodkiem. Dzięki takim wizytom rodzice czują się o wiele pewniej w temacie opieki nad swoim małą pociechą, szczególnie, kiedy na świat przyszło ich pierwsze dziecko.

Do pielęgnacji dziecka z pewnością przyda się wygodna, plastikowa wanienka. Może być to model wraz ze stelażem z którego lepiej i wygodniej można korzystać kąpiąc dziecko na stojąco. Innym typem wanienki jest wanienka, którą można postawić w wannie, posiada ona odpowiedni odpływ, dzięki któremu łatwiej po kąpieli wylać z niej wodę, nie chlapiąc przy tym podłogi.

Wanienkę dla niemowląt można postawić również na pralce czy szafce, co na pewno ułatwi rodzicom korzystanie z dziecięcej wanienki. Jest ona niezbędnym produktem kompletując wyprawkę dla dziecka, ponieważ taki mały maluszek nie potrafi sam się wykąpać i umyć.

Kiedy dziecko podrośnie i będzie już bardziej świadome, wtedy korzystanie z wanienki będzie dla niego wspaniałym doświadczeniem. Będzie to miły i zabawny czas spędzony w wodzie pod czujnym okiem mamy i taty oraz ze swoimi ulubionymi zabawkami. We właściwej pielęgnacji maluszka ważne są również hipoalergiczne kosmetyki i kremy czy oliwki natłuszczające delikatną skórę dziecka.

Wszystkie artykuły i akcesoria dziecięce można nabyć już w każdym dziecięcym sklepie stacjonarnym lub internetowym. Polecanym sklepem jest sklep stacjonarny Babyland lub internetowy babyland.pl

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%