Zamknij

Nowoczesna pralnia wodna: najlepsze maszyny pralnicze

12:55, 15.02.2022 | materiał partnera

Czasy, w których żyjemy, wymuszają na nas szybkość i wydajność w działaniu. Polacy są coraz bardziej zabiegani, dlatego na pierwszym miejscu stawiają rozwiązania pozwalające zyskać komfort i wygodę. W gonitwie za lepszym jutrem często nie wystarcza nam czasu na pogodzenie życia zawodowego z wykonywaniem codziennych obowiązków. Do najbardziej znienawidzonych czynności domowych, z jakimi musimy się mierzyć na co dzień, należą pranie i prasowanie ubrań. Najłatwiejszym rozwiązaniem pozwalającym zaoszczędzić nam czas (a w wielu przypadkach również i pieniądze) jest oddawanie domowych tekstyliów w ręce ekspertów. Pralnie wodne i chemiczne doskonale prosperują, a ich właściciele nie mogą narzekać na brak klientów. Prowadzenie własnej pralni stanowi dla wielu osób wyjątkowo atrakcyjną perspektywę biznesową. Aby zagwarantować odbiorcom najwyższy standard usług każda profesjonalna pralnia wymaga oczywiście odpowiedniego zaplecza technologicznego. Czy otwarcie pralni w Polsce jest opłacalne? Jakie maszyny powinny znaleźć się w lokalu przeznaczonym na pralnię? Szczegóły w tekście poniżej.

Własna pralnia wodna – czy to się opłaca?

Ze względu na duże zainteresowanie usługami kompleksowego czyszczenia odzieży bez konieczności prania w domu coraz większa ilość polskich przedsiębiorców rozważa założenie własnej pralni, co można zrobić korzystając z pomocy strony https://www.kannegiesser.pl/. Prowadzenie punktu usługowego specjalizującego się w praniu ubrań i tkanin to doskonały pomysł na nieszablonową działalność w branży, w której nadal tkwi spory potencjał. Sektor usług pralniczych od jakiegoś czasu dynamicznie się rozwija, a chętnych do korzystania z profesjonalnych pralni wodnych nie brakuje. Takie usługi są wybierane nie tylko przez klientów indywidualnych, lecz także przez różnego rodzaju firmy czy instytucje: hotele, restauracje, szpitale, sanatoria, domy opieki, wojsko, zakłady produkcyjne itd. Eksperci są zdania, że prowadzenie pralni wodnej w Polsce rzeczywiście może się opłacać. Osoby, które chciałyby otworzyć taką placówkę, nie muszą starać się o żadne specjalne zezwolenia. Mimo to należy pamiętać, że lokal przeznaczony na pralnię musi spełniać określone wymogi formalne regulowane odpowiednimi przepisami. Warunki sanitarne, budowlane, techniczne oraz bezpieczeństwa i higieny pracy w punktach usług pralniczych określa rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku opublikowane w Dzienniku Ustaw nr 75 w pozycji 690. Duża konkurencja rynkowa powoduje, że inwestorzy chcący uruchomić własną działalność w branży pralniczej muszą liczyć się z koniecznością rywalizowania o przychylność klientów. Inwestycja w taki biznes może przynieść jednak naprawę spore zyski – grunt to przygotowanie dobrego biznesplanu, wyszukanie odpowiedniej lokalizacja oraz wyposażenie lokalu w niezbędne sprzęty i akcesoria. Bardzo ważne jest także stworzenie atrakcyjnej oferty.

Wyposażenie profesjonalnej pralni

W celu zapewnienia najwyższej jakości usług pralnię należy wyposażyć w profesjonalny sprzęt. W nowoczesnych pralniach wodnych stosuje się wysoko zaawansowane urządzenia przystosowane do pracy w warunkach komercyjnych. Maszyny do pralni to sprzęt najwyższej jakości, gwarantujący doskonałe rezultaty czyszczenia wyrobów tekstylnych. Profesjonalne urządzenia pralnicze są wyposażone w szereg innowacyjnych technologii zapewniających wydajność i ciągłość pracy. Cechą współczesnych maszyn do pralni jest również oszczędność energii.

Pralnice przemysłowe

Podstawową maszyną służącą do prania na mokro jest pralnica przemysłowa. Jest to nowoczesne urządzenie przeznaczone do prania wodnego i odwadniania bielizny przy użyciu wody i specjalistycznych detergentów. Pralnice przemysłowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością tekstyliów.

Suszarki przemysłowe

Kolejną niezbędną maszyną w profesjonalnej pralni wodnej jest suszarka przemysłowa. To nowoczesne urządzenie przeznaczone do suszenia tkanin różnego rodzaju. Pomiędzy dostępnymi modelami występują pewne istotne różnice, wśród których najistotniejsza jest wykorzystywana technologia suszenia. Na rynku dostępne są suszarki z podgrzewem elektrycznym, gazowym lub parowym. Suszarki do pralni różnią się oczywiście również pod względem ładowności. Kupując sprzęt pralniczy powinniśmy w pierwszej kolejności wziąć uwagę przede wszystkim wymagania konkretnej pralni. Nie bez znaczenia jest także producent – wśród marek godnych polecenia znajdują się przede wszystkim firmy Sovrana oraz Kannegiesser. Warto podkreślić, że wcale nie musimy decydować się przy tym na urządzenia nowe. Równie dobrze możemy rozważyć zakup używanych maszyn pralniczych po kapitalnym remoncie.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%