Zamknij

Jak wybrać piłeczki do suchego basenu?

00:00, 16.07.2022 | materiał partnera

Zabawa w basenie z suchymi kulkami to przyjemność i prawdziwa frajda dla każdego malucha. Nie tylko dostarcza rozrywki, ale również ma niezastąpiony wpływ na rozwój zdolności sensorycznych oraz motorycznych. Aby rozrywka była w pełni bezpieczna, konieczny jest wybór odpowiednich piłeczek, które zapewnia komfort zabawy. Jakie zatem kryteria muszą spełniać kulki, aby nadawały się do zabawy dla najmłodszych?

Jakie materiały są najlepsze do produkcji suchych kulek do basenu?

Najczęściej wykorzystywanym materiałem do produkcji jest miękki, elastyczny plastik, który chroni piłeczkę przed zniekształceniami i dodatkowo stanowi amortyzacje dla upadku. Jest to bardzo istotne przede wszystkim dla kwestii bezpieczeństwa. Odpowiednie oznaczenia i certyfikacja gwarantują również, że produkt nie będzie miał w sobie żadnych toksycznych substancji, które mogłyby zaszkodzić dziecku przy długotrwałym korzystaniu z atrakcji.

Kulki złożone są z dwóch złączonych ze sobą półkul. Miejsce tego złączenia powinno być gładkie, aby nie powodowało ryzyka skaleczenia czy otarcia. Inne często stosowane materiały to miękka pianka lub bawełna. Są one przyjazne dla delikatnego ciała maluszka, dzięki czemu nie powodują otarć i nieprzyjemnych konsekwencji intensywnej zabawy.

Wielkość piłeczek do suchego basenu

Odpowiednio dobrana wielkość kuleczek do basenów jest bardzo istotna pod względem bezpieczeństwa. Średnica nie może być mniejsza niż 5,5 cm, natomiast najczęściej spotyka się piłeczki 7 cm. W zależności od ich rozmiaru będziemy potrzebowali różnej ilości wypełnienia. Kule są pakowane, najczęściej znajdziemy paczki 100, 200, a nawet 600 sztuk. Niektórzy producenci pomyśleli również o sytuacjach, gdy kilka piłeczek zepsuje się i będzie wymagało wymiany. W takich sytuacjach możemy zakupić mniejsze opakowania, które liczą 25 sztuk kulek.

Dlaczego kolor piłeczek do suchego basenu ma znaczenie?

Piłeczki do basenu powinny mieć odpowiednie natężenie koloru. W zależności od tego, czy nasz basen wystawiony jest na zewnątrz, czy też aranżujemy go w pokoju dziecięcym, będziemy wybierali inne barwy. Jeżeli chcemy, aby nasze wnętrze współgrało z umieszczonymi elementami do zabawy, warto sprawdzić ofertę naszego sklepu Misioo. Można tam znaleźć stylowe baseny z kulkami w stonowanych kolorach, wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Podczas wyboru kulek do suchego basenu musimy wziąć pod uwagę upodobania kolorystyczne naszego malucha. Najczęściej dzieci wybierają intensywne i różnorodne kolory, dlatego sale zabaw i obiekty eventowe oferują wielokolorowe zestawienia. Coraz częściej spotykane są jednak eleganckie wersje kulek w odcieniach perłowych, złotych czy srebrnych. Kolory maja istotne znaczenie w rozwoju sensorycznym naszego malucha. Dobrze jest postawić na wyrazistość i różnorodność, która wspomoże naukę rozpoznawania i zapamiętywania barw. Wielobarwne zestawienia są doskonałe dla dzieci, ponieważ zachęcają do zabawy i zaznaczają, że atrakcja jest przeznaczona właśnie dla najmłodszych.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%