Zamknij

Dlaczego warto rozliczyć PIT przez internet i jak zrobić to w prosty sposób?

12.56, 12.08.2022 materiały partnera

Składanie raz w roku deklaracji PIT to obowiązek, który wciąż wielu osobom sprawia sporo problemów. Warto jednak wiedzieć, że dokonując rozliczenia online, nie trzeba posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy  - wykorzystując do pomocy program pit można dopełnić wszelkich formalności w prosty i wygodny sposób. Dowiedz się, na czym dokładnie polega składanie deklaracji przez internet.

Na czym polega program PIT?

Rozliczając deklarację PIT, łatwo się pogubić. Wiele osób wciąż ma problem z prawidłowym wypełnieniem właściwego dla siebie druku i obawia się popełnienia błędu, który niekiedy ciężko odkręcić, kiedy PIT trafi już do urzędu skarbowego. Jeżeli należysz do tego grona, niezwykle pomocny może okazać się dla ciebie program pit 2023, który ułatwi ci wypełnienie deklaracji za bieżący rok. Program pit to proste w obsłudze i wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie będziesz musiał osobiście załatwiać wszelkich formalności w urzędzie, gdyż zrobisz to przez internet. Równie istotny jest fakt, że funkcja automatycznego wypełnienia deklaracji to duże udogodnienie, które nie wymusza od podatnika znajomości niekiedy skomplikowanych sformułowań zawartych w formularzu. Gotową deklarację wystarczy następnie jedynie przesłać elektronicznie do odpowiedniego urzędu skarbowego, bez konieczności z korzystania z e-podpisu, dzięki czemu wszelkie formalności można załatwić bez konieczności wychodzenia z domu. 

Dlaczego warto skorzystać z programu do rozliczania deklaracji PIT?

Wykorzystując program pit 2023, możesz rozliczyć PIT przede wszystkim w wygodny sposób. Przy pomocy tego rodzaju narzędzia możesz uniknąć popełnienia błędów, których skutki mogą nieść za sobą sporo problemów. Prawidłowe wypełnienie formularza to niezwykle istotna kwestia - jeżeli deklaracja będzie zawierała błąd, konieczne będzie złożenie korekty oraz osobiste stawienie się w urzędzie skarbowym, w celu wyjaśnienia problemu. Korzystając z programu można natomiast znacząco zminimalizować ryzyko występowania błędów, co pozwoli ci zaoszczędzić sporo czasu i nieprzyjemności związanych z koniecznością wytłumaczenia się z błędnie wypełnionej deklaracji. Wypełniając PIT przez internet, łatwo również uwzględnić w nim ulgi podatkowe nabyte w poprzednim roku podatkowym. Osoby, które wykorzystały do pomocy program pit 2022, będą mogły liczyć na automatycznie wygenerowaną deklarację zawierającą podstawowe ulgi, które uwzględniała poprzednio złożona deklaracja online. Do dodatkowych zalet, jakie niesie za sobą program pit 2023, należy również szybszy zwrot nadpłaty od urzędu skarbowego. 

Jakie deklaracje można rozliczyć przy pomocy programu PIT?

Wiele osób, zanim zdecyduje się złożyć deklarację PIT przez internet zastanawia się, czy jego formularz również może zostać złożony przez program pit 2023. Warto zaznaczyć, że w ten sposób można złożyć każdego rodzaju deklarację PIT, w tym PIT 36, PIT 37, PIT 38 oraz PIT 39. Posiadanie podpisu elektronicznego nie jest wymagane - potrzebne będą natomiast dane podatnika w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, numeru PESEL, numeru NIP oraz kwoty przychodu, która wskazana została w zeznaniu bądź rocznym rozliczeniu podatku za ubiegły rok podatkowy. Wysyłając PIT drogą elektroniczną, otrzymasz od urzędu poświadczenie odbioru przesłanej deklaracji. Korzystając z programu możesz wypełnić swój PIT bez problemu oraz bez konieczności tracenia czasu w urzędowych kolejkach. Jest to duże udogodnienie dla wielu osób, dlatego też zdecydowanie warto skorzystać z tej formy i wypełnić formularz online.

(materiały partnera )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%