Zamknij

Jak obliczyć nadpłatę kredytu frankowego?

14:18, 12.08.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:19, 12.08.2022

W sprawach frankowych już od dobrych kilku lat funkcjonuje opracowany sposób na to, aby pozbyć się negatywnych skutków postanowień umowy frankowej. Tak niepowtarzalnie opracowaną strategię procesową, która prowadzi do wygranej sprawy z bankiem posiada Kancelaria Frejowski CHF, dlatego zachęcamy do kontaktu wszystkich poszkodowanych frankowiczów ze specjalistami, którzy problemy frankowe rozwiązują z powodzeniem od lat.  

Ile wzrosła rata kredytu frankowego? 

Frankowicze dzielnie spłacają swoje zobowiązania od dnia podpisania umowy na atrakcyjnych warunkach, nie zaprzestając wywiązywania się z warunków umowy nawet, gdy frank szwajcarski niebotycznie wyskakiwał do góry przez lata. Aktualnie wysokość rat kredytu frankowego wynosi prawie dwa razy więcej, niż w dniu podpisania umowy z bankiem, co nie napawa optymizmem konsumentów, bowiem cykl podwyżek zapowiedziany przez Szwajcarię dopiero uderzy w portfele polskich frankowiczów. Co poza wysokimi ciągle rosnącymi ratami kredytu wpływa na decyzję o pozwaniu swojego banku? Przede wszystkim poczucie niesprawiedliwości oraz uświadomienie sobie dużej grupy frankowiczów, jak przez lata niesłusznie zdołali nadpłacić kredyt, a ich zobowiązanie nie uległo zmniejszeniu.  

Co to jest nadpłata kredytu frankowego? 

Nie musielibyśmy rozważać tego zagadnienia, gdyby nie fakt obecności w umowach kredytu frankowego toksycznych i niedozwolonych postanowień umowy, którymi banki zapewniły sobie zdecydowanie większe wpływy niż powinny. Nadpłata kredytu frankowego jest różnicą pomiędzy wysokością wszystkich uiszczonych dotychczas rat na poczet kredytu oraz sumą wszystkich wpłat, które powinny zostać wniesione przez kredytobiorcę. W dużym uproszczeniu – nadpłata to niesłusznie pobrana część kapitału przez bank, do której dochodzi przez obecność klauzul indeksacyjnych, denominacyjnych oraz waloryzacyjnych, co powoduje, że każda rata jest wyższa niż powinna być w rzeczywistości. 

Ile można odzyskać kredytu we frankach? 

Skoro już wiemy, że w naszej umowie zawarte są klauzule abuzywne, warto oszacować wysokość nadpłaconych niesłusznie rat, bowiem złożenie pozwu przeciwko bankowi bez określenia, ile możemy od banku odzyskać mija się z celem. Nadpłatę kredytu można obliczyć samodzielnie przy użyciu narzędzia, jakim jest kalkulator frankowy, dzięki któremu przy wpisaniu kilku podstawowych informacji na temat swojej umowy kredytowej można uzyskać przeliczenie nadpłaty oszacowane w sposób szczegółowy. Kalkulator frankowy poda kwotę, jaką można uzyskać w przypadku unieważnienia umowy w całości, jak i jedynie jej odfrankowienia, co pomoże frankowiczom podjąć decyzję odnośnie wejścia na drogę sądową z bankiem i walkę o sprawiedliwość.  

Jak odzyskać pieniądze od banku? 

Kancelaria Frejowski CHF zachęca wszystkich zdeterminowanych frankowiczów do wyliczenia swoich roszczeń, a następnie do podjęcia kroków prawnych przeciwko bankowi. Udzielenie pełnomocnictwa gwarantuje zajęcie się sprawą od początku do końca, a efekt wejścia na drogę sądową może przyjść bardzo szybko, bowiem już w pierwszych dwóch miesiącach dzięki pracy prawników Kancelarii Frejowski CHF frankowicze mogą uzyskać wstrzymanie płatności rat na czas postępowania, a jedyne co pozostaje to spokojny sen w oczekiwaniu na pozytywne rozstrzygnięcie i zwrot pieniędzy od banku.  

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%