Zamknij

Skupy aut w Toruniu – jak wybrać najlepszy?

10.34, 26.08.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10.35, 26.08.2022

Skup aut to sprawdzony sposób na bezproblemowe pozbycie się starego samochodu. W Toruniu takich skupów jest wiele, warto się więc wcześniej upewnić, czy wybrana placówka oferuje dobre warunki. Na co konkretnie należy zwrócić uwagę?

Czy skup działa legalnie?

Nielegalny szrot może się na początku wydawać atrakcyjną opcją dla kierowcy, bo daje lepszą cenę i unika się praktycznie jakichkolwiek formalności. Ten zysk może się bardzo szybko odbić czkawką, ponieważ interesy sprzedającego nie są w ogóle zabezpieczone, a w kontekście pozbywania się używanego auta ma to spore znaczenie. Głównym zagrożeniem jest wykorzystanie sprzedanego auta do celów przestępczych, a ponieważ nie została podpisana umowa, odpowiedzialność za wykroczenia spada na poprzedniego kierowcę, który dalej figuruje w aktach jako pełnoprawny właściciel. Bez dokumentu sprzedaży nie da się także wyrejestrować samochodu, co może się zakończyć odpowiedzialnością karną za nielegalne zezłomowanie wraku oraz nieopłacanie obowiązkowych składek OC.

Jak wygląda wycena w skupie?

Dobry skup aut w Toruniu jasno określa, na jakiej podstawie dokonuje wyceny. Często można to zrobić wstępnie przez internet – na stronie skupu jest formularz z najważniejszymi informacjami o samochodzie, i po jego wysłaniu otrzymuje się pierwszą ofertę. Może się ona zmienić po fizycznych oględzinach, i to niekoniecznie na niższą, bo zdarza się też, że używane auto okazuje się mieć wyższą wartość niż wskazywałyby to wstępne dane w formularzu zgłoszenia. Dobry skup aut godzi się także na negocjacje cen i nie wymaga podpisania umowy, jeśli po wycenie kierowca jednak nie zdecyduje się na transakcję. Do skupu można sprzedać nie tylko auto osobowe, ale i dostawcze. Sprawdź skup samochodów w Toruniu - https://kupimyauto.com/skup-aut-torun/.

Czy umowa jest zgodna z prawem?

To, że skup daje umowę do podpisania, jeszcze nie oznacza, że wszystko jest w najlepszym porządku. Nim kierowca złoży na niej swój podpis, powinien dokładnie się zapoznać z treścią dokumentu, i nic w tej treści nie powinno budzić wątpliwości. Należy uważać przede wszystkim na zapisy, które nie posiadają jasnej interpretacji, a tym bardziej powinno się odstąpić od umowy, jeśli skup z jakiegoś powodu namawia do umieszczenia nieprawdziwych danych, na przykład co do ceny albo danych osobowych nabywcy. Wykorzystaj skup aut w Inowrocławiu - kupimyauto.com/skup-aut-inowroclaw/

Drugą ważną kwestią jest polisa OC. Kupujący może ją przejąć razem z pojazdem, ale większość skupów w Toruniu idzie kierowcy na rękę i odstępuje od polisy – dzięki temu kierowca może odzyskać niewykorzystaną część składki OC.

Jak dokonywane są płatności?

W skupach aut najczęściej płaci się gotówką. Warto korzystać z usług takiego skupu, gdzie pieniądze są wręczane klientowi od razu po podpisaniu umowy, w momencie przekazywania pojazdu. Gorzej prosperujące skupy mogą zwlekać z płatnościami albo będą przekazywać należną kwotę w ratach, a to spore utrudnienie dla kierowcy i niepotrzebne nerwy. Cena samochodu powinna obejmować bezpłatny transport – to skup ma zapewnić lawetę, która odwiezie auto do miejsca przeznaczenia. W niektórych skupach płatności są realizowane online.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%