Zamknij

Jak zdobyć pracę bez znajomości?

10.50, 08.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 10.50, 08.11.2022

Praca po znajomości to zjawisko, które prawdopodobnie zawsze będzie występowało na rynku pracy. Bez wątpienia ma ono swoje zalety, jednak aby móc skorzystać z tej opcji trzeba mieć… no właśnie, znajomości! Nie zawsze więc poszukiwanie miejsca zatrudnienia wśród najbliższych to efektywne rozwiązanie. Jak zdobyć pracę, jeżeli nie dysponuje się odpowiednimi znajomościami?

Dokumenty rekrutacyjne to od teraz Twoja wizytówka

Jeżeli chodzi o poszukiwanie pracy, to oczekiwanie na pomoc znajomych nie zawsze stanowi najlepsze rozwiązanie. W każdej sytuacji warto przede wszystkim polegać na własnych możliwościach i wziąć sprawy w swoje ręce. Od czego więc zacząć? Z pewnością od dokładnego przygotowania wszystkich niezbędnych dokumentów rekrutacyjnych – w tym CV oraz często traktowanego po macoszemu listu motywacyjnego. Warto pamiętać, że w trakcie rekrutacji to właśnie one stanowią wizytówkę kandydata, finalnie wpływając na jej wynik.

CV to dokument, w którym należy ukazać swoje dotychczasowe osiągnięcia i kwalifikacje zawodowe w oryginalny i ciekawy sposób. Dzięki temu rekruter z pewnością zapamięta daną kandydaturę, co może zbudować przewagę nad konkurencją!

Systematycznie przeglądaj najnowsze oferty pracy

Atrakcyjne CV gotowe? Czas na poszukiwanie ciekawych ofert pracy! W tym celu warto skorzystać z ogólnopolskich portali z ogłoszeniami o pracę, takich jak Pracuj.pl. Systematyczne przeglądanie ofert pozwoli na bieżąco monitorować sytuację na rynku, jak również aplikować na najbardziej pożądane stanowiska. Do poszukiwania pracy można wykorzystać także dedykowane grupy w mediach społecznościowych – np. oferty pracy z okolicy na Facebooku czy rekrutacje prowadzone na portalu LinkedIn. Aplikacje na stanowiska można składać też bezpośrednio na stronie internetowej pracodawcy. W tym celu wystarczy odnaleźć jego firmę w Internecie i przesłać niezbędną dokumentację drogą elektroniczną.

Dbaj o kompetencje i buduj sieci kontaktów

Czas poszukiwania pracy to najlepszy moment na zwiększanie swoich kompetencji. Jeżeli więc chcesz zrobić wrażenie na nowym pracodawcy, koniecznie poszerzaj swoje horyzonty zawodowe! W tym celu korzystaj z licznych kursów, szkoleń czy praktyk, którymi następnie będziesz mógł pochwalić się w CV. Pamiętaj też, by zawsze dbać o kontakty ze współpracownikami i byłymi przełożonymi. Kto wie, może z perspektywy poszukiwania nowej pracy to właśnie one sprawdzą się lepiej niż bliskie znajomości?

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%