Zamknij

Rodzaje kredytów — jakie kredyty można zaciągnąć w banku?

00.00, 25.11.2022 artykuł sponsorowany
pixabay

Kredyt to pożyczka udzielana przez bank w celu sfinansowania różnych wydatków. Kredytobiorca może wybrać dowolny cel i uzyskać kredyt na podstawie dowodu osobistego. Jakie kredyty można zaciągnąć w banku?

Kredyt konsumpcyjny

Przeznaczony jest na wydatki osobiste. Środki mogą zostać przeznaczone na dowolny cel, np. na zakup samochodu, sprzętu RTV/AGD, wycieczki, zakupy w sklepie, remont mieszkania.

Kredyt konsumpcyjny można podzielić na dwie kategorie:

kredyt ratalny - kredytobiorca otrzymuje całą kwotę kredytu na jedno rachunki w banku i oddaje ją w ratach. Rata kredytu składa się z części kapitałowej i odsetkowej, które są płacone w terminie określonym w umowie,

kredyt limitowy - kredytobiorca dysponuje określonym limitem kredytowym. Kiedy potrzebuje gotówki, może ją wybrać z bankomatu lub wpłacić na jeden z wielu rachunków zostawiając ją do wykorzystania w przyszłości,

kredyt obrotowy - jest przeznaczony głównie dla firm i świadczy pomoc w rozwoju przedsiębiorstwa. Kredytobiorca może skorzystać z kredytu, kiedy tylko będzie tego potrzebował, ponieważ jego wysokość jest ustalana w oparciu o wolne środki finansowe przedsiębiorstwa. Kredytobiorca płaci wyłącznie od wykorzystanej kwoty.

Przeczytaj więcej na https://polski-portal.com/c/finanse/

Kredyt inwestycyjny

Przeznaczony jest do sfinansowania inwestycji mającej na celu rozwój przedsiębiorstwa, np. do zakupu nowych maszyn lub budowa nowych budynków.

Kredyt mieszkaniowy

Przeznaczony jest do sfinansowania kupna, budowy lub remontu mieszkania. Kredytobiorca może wybrać jeden z trzech rodzajów kredytu mieszkaniowego:

kredyt hipoteczny - kredytobiorca może wybrać kredyt na dowolny cel, a bank udziela go pod zastaw nieruchomości;

kredyt budowlany - kredytobiorca może wybrać kredyt na cel budowlany, a bank udziela go pod zastaw nieruchomości;

kredyt na zakup mieszkania - kredytobiorca może wybrać kredyt na zakup mieszkania, a bank udziela go pod zastaw nieruchomości.

Kredyt konsolidacyjny

Przeznaczony jest dla osób, które mają wiele kredytów. Kredytobiorca może skonsolidować swoje kredyty w jednym banku, dzięki czemu płaci mniejsze raty.

Kredyt na oświadczenie

Jest to kredyt, w którym bank udziela kredytu na podstawie oświadczenia kredytobiorcy. Nie wymaga on przedstawiania żadnych dodatkowych dokumentów.

Kredyt na dowód osobisty jest udzielany przez bank bez konieczności przedstawiania żadnych dodatkowych dokumentów. Kredytobiorca może wybrać kredyt na dowolny cel i uzyskać go na podstawie dowodu osobistego.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%