Zamknij

Wiodące firmy deweloperskie Trójmiasta – kto wśród liderów 2022?

08.21, 30.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08.25, 01.12.2022

Rynek pierwotny Gdańska, Gdyni i Sopotu jest pożądanym celem nie tylko dla inwestorów, ale też dla firm deweloperskich – perspektywy rozwoju oraz wysokie ceny transakcyjne nieruchomości mieszkaniowych sprawiają, że liczba przedsiębiorstw projektowo-budowlanych i deweloperskich tu nieustannie rośnie.

Obecnie na rynku Trójmiasta działa blisko 80 deweloperów – są to międzynarodowi gracze, renomowane ogólnopolskie firmy, regionalne spółki i lokalne przedsiębiorstwa. Udział tych ostatnich jest szczególnie ważny dla trójmiejskiej mieszkaniówki – jest ona wyraźnie zdominowana przez regionalne firmy.

Dziś proponujemy listę TOP deweloperów Trójmiasta i opowiadamy, co ich wyróżnia.

Liderzy rynku – firmy lokalne i regionalne

  1. Hossa – jeden z liderów branży budowlanej i deweloperskiej w regionie. Działa na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu i specjalizuje się w sektorze budownictwa wielorodzinnego i apartamentowego, należy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Wznosi też biura i hotele, a główną broszką dewelopera jest niestandardowe podejście do architektury oraz dbałość o szczegóły. Realizacje firmy zdobywają liczne nagrody, a popyt na jej mieszkania nie maleje. Przy tym firmie udaje się utrzymywać ceny mieszkań na stosunkowo przystępnym poziomie.
  2. Inpro – firma jest obecna na rynku od 1987 roku, na koncie ma dziesiątki zrealizowanych inwestycji mieszkaniowych, usługowych, hotelowych i biurowych. Zajmuje się też rewitalizacją zabytkowych obiektów i renowacją obiektów użytkowych oraz działa w innych sektorach branży budowlanej. Obecnie jest jedną z największych firmy deweloperskich Pomorza, działa nie tylko w Trójmieście, ale też innych miejscowościach województwa.

Ogólnopolscy deweloperzy w Trójmieście

  1. Grupa deweloperska Robyg – jedna z najprężniej rozwijających się firm projektowo-budowlanych w kraju, ostatnimi czasy wznosi szczególnie dużo inwestycji w regionie Trójmiasta. Jest deweloperem o bardzo szerokim zakresie specjalizacji – wznosi inwestycje mieszkaniowe najróżniejszego typu, od kameralnych bloków po nowoczesne wieżowce mieszkalno-usługowe. Aktywnie wdraża w swoich inwestycjach nowoczesne eko-rozwiązania.
  2. Murapol – jeden z liderów rynku z ponad dwudziestoletnią historią i szeregiem wyróżnień branżowych. Działa na terenie całej Polski, również w Gdańsku – wybiera dzielnice mieszkaniowe, takie jak Ujeścisko-Łostowice czy Gdańsk-Południe. W swoich realizacjach stosuje takie nowoczesne rozwiązania, jak systemy smart-home, ładowarki aut elektrycznych, pakiety antysmogowe.
  3. Develia – deweloper działa w największych miastach Polski i Gdańsk nie mógł zostać pominięty jego uwagą. Realizuje inwestycje mieszkaniowe oraz zaawansowane projekty budownictwa komercyjno-biurowego – do realizacji firmy należy zwłaszcza słynna Sky Tower we Wrocławiu. W Gdańsku wznosi przeważnie mieszkania – od kameralnych osiedli wielorodzinnych po luksusowe apartamenty (jak Baltea Apartments przy parku Reagana).
(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%