Zamknij

Najlepsze sposoby zaciemnienia tarasu

13.11, 01.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13.11, 01.12.2022

Lato i słońce to doskonały przepis na każde wakacje. Jednak jeśli nie przepadamy za promieniami słonecznymi to warto zadbać o zacienienie na tarasie lub balkonie. W tym artykule zostaną przedstawione popularne formy zacienienia, takie jak: pergole ogrodowe, żagiel oraz popularny parasol ogrodowy.

Nowoczesna forma ochrony przed słońcem – pergola tarasowa

Wśród wielu produktów, które zostały zaprojektowane, aby chronić nasze ciało przed promieniami słonecznymi znajdziemy pergole, które są ostatnio coraz to bardziej popularne. Jeśli i Ty chcesz sobie sprawić w swoim ogrodzie pergole, Warszawa to lokalizacja, w której będziesz miał duży wybór ofert. Pergola to konstrukcja ogrodowa, montowana zazwyczaj w obrębie tarasu. Może składać się z szklanych ścian i przesuwnych elementów na dachu lub wręcz rozsuwanego dachu. Wszystko zależy od rodzaju pergoli oraz szczególnych wymagań klienta bowiem większość pergoli jest wykonywanych na indywidualne zamówienie klienta. Wśród rodzajów pergoli możemy wyróżnić pergole materiałowe, pergole lamelowe, a także pergole z odsuwanym dachem. Pergola ogrodowa jest konstrukcją budowlaną dość skomplikowaną dlatego musi być montowana przez specjalistów, którzy wiedzą jak to zrobić prawidłowo, aby pergola ogrodowa dawała nam pożądany cień dłużej niż jeden sezon.

Żagiel ogrodowy jako popularna forma ochrony przed słońcem

Kolejnym produktem, który jest dość często wybierany na polskie tarasy jest żagiel ogrodowy, który jest montowany do elewacji budynku, nad tarasem. Żagiel jest zazwyczaj kupowany na wymiar – jest wiele wymiarów tarasów, dlatego łatwiej jest zamówić żagiel ogrodowy dokładnie pod wymiar tarasu oraz punktu, gdzie chcielibyśmy uzyskać pożądany cień. Żagiel jest zazwyczaj oferowany w białym lub beżowym kolorze, ponieważ takie doskonale odbijają światło. Co więcej, montaż żaglu ogrodowego jest całkowicie wykonana przez ekipę monterską.

Tradycyjny parasol ogrodowy jako ochrona przed promieniami słonecznymi

Wśród klientów, którzy dbają o swój komfort termiczny na tarasie znajdziemy osoby, które postanawiają zakupić tradycyjny parasol ogrodowy do swojego ogrodu, tarasu lub balkonu. Takie rozwiązanie ma kilka zalet: parasol jest mały, można go ze sobą wszędzie zabrać, jest również bardzo lekki. Co więcej, montaż parasolu ogrodowego nie trwa długo i może być wykonany przez każdego domownika. Parasol jednak ma swoje wady. Po pierwsze, nie wygląda tak imponująco jak pergola ogrodowa, która przyciąga wzrokiem każdego gościa. Co więcej, wiele parasolów nie jest zaprojektowanych, żeby chronić wielu domowników w tym samym czasie.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%