Zamknij

Pompy ciepła Gliwice

00:00, 11.01.2023 artykuł sponsorowany

Pompy ciepła są urządzeniami pozwalającymi na pozyskiwanie ciepła z otoczenia i konwertowanie go na energię grzewczą. W tym celu wykorzystują odnawialne źródła energii takie jak powietrze, grunt czy woda. Są więc tym samym  o wiele bardziej ekologiczne niż inne urządzenia produkujące energię cieplną. Nie emitują bowiem szkodliwych substancji do atmosfery.

Pompa ciepła - rozwiązanie na XXI wiek

Pompy ciepła cieszą się coraz większą popularnością na Polskim rynku. Obecnie notujemy bardzo znaczący wzrost sprzedaży tych urządzeń. Nie wymagają obsługi, są ekologiczne i niezwykle wydajne. O wydajności nie świadczy współczynnik COP. Mierzy on stosunek  wyprodukowanej energii grzewczej przez urządzenie, do energii elektrycznej potrzebnej, by to zrobić. Dla przykładu: by uzyskać 1 kW energii cieplnej, dla standardowych kotłów grzewczych, musimy zużyć około 1 kW energii elektrycznej. Współczynnik COP wynosi w tym przypadku 1. Jest to uśrednione COP dla tego typu urządzeń. W przypadku pomp ciepła ten sam współczynnik mieści się w przedziale od 2,99 do 4,2. Doskonale pokazuje to, jak wydajnym urządzeniem są pompy ciepła.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, sprawdź stronę internetową jednego z monterów: pompy ciepła Gliwice

Dlaczego warto rozważyć montaż pomp ciepła?

Wspomnieliśmy już w tekście o najważniejszych atutach pomp ciepła. Uporządkujmy je zatem. Pompy ciepła wyróżnia:

  • Ekologiczność - wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii już samo w sobie jest ekologiczne. Dodajmy do tego fakt, że nic nie spalamy więc i nie emitujemy niebezpiecznych substancji do środowiska. 
  • Cena - mimo, że dla wielu początkowa inwestycja wydaje się duża, to w perspektywie czasu okazuje się ona dużo niższa niż w przypadku innych urządzeń grzewczych.  
  • Koszt eksploatacji - mowa tutaj wyłącznie o serwisowaniu oraz niewielkim zapotrzebowaniu na energię elektryczną
  • Żywotność - producenci deklarują nawet do 50 lat działania pomp ciepła.
  • Efektywność - sprawny montaż instalacji pozwala na redukcję kosztów ogrzewania, nawet o 50%.
(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%