Zamknij

Medycyna estetyczna dla mężczyzn – czy to nadal temat tabu?

art. sponsorowany + 18:34, 13.11.2023 Aktualizacja: 18:35, 13.11.2023

Jak pokazują badania, chęć zachowania młodego wyglądu, który utożsamiany jest z atrakcyjnością, jest coraz większa także u mężczyzn. Panowie dbający o swój wygląd czy serie kosmetyków specjalnie im dedykowane nikogo już nie dziwią. A jak jest z korzystaniem przez mężczyzn z zabiegów medycyny estetycznej?  

Jeszcze do niedawna mężczyźni w gabinetach medycyny estetycznej pojawiali się wyłącznie jako osoby towarzyszące swoich partnerek. Czy to się zmienia? 

Zdecydowanie tak, choć szacuje się, że mężczyźni stanowią nadal tylko około 10 proc. wszystkich pacjentów gabinetów medycyny estetycznej. Panowie coraz chętniej decydują się jednak na zabiegi. Powodów takiej decyzji jest wiele – trądzik dotyka tak samo mężczyzn, jak i kobiety, podobnie jest ze zmarszczkami czy utratą jędrności skóry. Dlaczego więc mężczyźni nie mieliby próbować leczyć tych nieestetycznych zmian lub powstrzymać procesów starzenia? Dodatkowo są oni znacznie bardziej narażeni na łysienie, któremu można przeciwdziałać u specjalisty, niekiedy cierpią na nadmierną potliwość, chcą usuwać owłosienie z problematycznych miejsc. Ponieważ świadomość ciała, ale i chęć pozostawania atrakcyjnym i młodym nieustannie wzrasta u mężczyzn, nic w tym dziwnego, że estetyka męska nieustannie się rozwija.  

Z jakich zabiegów najchętniej korzystają mężczyźni? 

Jest ich naprawdę sporo. W naszej klinice medycyny estetycznej w Krakowie panowie chętnie poddają się zabiegom depilacji laserowej. Trwale usuwają oni owłosienie z pleców, klatki piersiowej, pach. Coraz częściej decydują się także na depilację okolic intymnych, a tzw. boyzilian, czyli usuwanie owłosienia z penisa, moszny i pachwin powoli przestaje dziwić. Mężczyźni często trwale pozbywają się także włosów z trudno dostępnych miejsc, czyli środka nosa i uszu.  

A co z zabiegami typu anti-aging? 

Męska skóra starzeje się nieco inaczej niż u kobiet. Jest ona grubsza, inne są proporcje w poziomie androgenów i estrogenów, a mimo że zmarszczki pojawiają się na niej nieco później, są na ogół głębsze. Dlatego panowie powinni i coraz chętniej korzystają z zabiegów odmładzających. Popularna jest m.in. mezoterapia igłowa, która polega na iniekcji pod skórę preparatu witaminowego, którego zadaniem jest odżywienie i regeneracja. Nakłucia stymulują ponadto produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu efekt zabiegu jest długotrwały.  

Mezoterapia igłowa https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/mezoterapia-iglowa-krakow/ jest także remedium na łysienie. Odżywiając cebulki włosa, powstrzymuje się nadmierne wypadanie, a dodatkowo zwiększa szansę na porost nowych włosów. 

Czy mężczyźni decydują się także na wypełniacze? 

Jak pokazuje praktyka i doświadczenia z naszego gabinetu, tak. Podobnie jak u kobiet, największą popularnością cieszy się kwas hialuronowy. Pozwala on wygładzić zmarszczki, nawilżyć skórę, która u mężczyzn często jest twarda i przesuszona, a także poprawić rysy twarzy. O ile u kobiet staramy się je wygładzić, o tyle w przypadku mężczyzn pożądane jest jednak wyraźne zarysowanie linii żuchwy.  

Do dyspozycji panów są także inne wypełniacze tj. hydroksyapatyt wapnia czy kwas polimlekowy. Nie ma ponadto żadnych przeciwwskazań, żeby u mężczyzn wstrzykiwać botoks. Wprawdzie konieczne jest na ogół podanie nieco większej ilości toksyny botulinowej niż u kobiet, jednak rezultat jest równie zadowalający. 

Wspominała pani o walce z trądzikiem. Czy mężczyźni pojawiają się w gabinecie także z tym problemem? 

Młodzi mężczyźni coraz chętniej zgłaszają się do nas w problemami skórnymi. Trądzik występuje bowiem u nich, podobnie zresztą jak u kobiet, nie tylko w okresie dojrzewania, ale i w dojrzałym wieku. Panowie przychodzą zatem po to, aby usunąć blizny i przebarwienia, które po nim pozostały. Możemy wówczas zastosować zabiegi laserowe, które doskonale sobie z nimi radzą, peelingi chemiczne, radiofrekwencję igłową https://neonia.com.pl/laseroterapia/radiofrekwencja-mikroiglowa-krakow/ czy mezoterapię.  

Peelingi chemiczne, które działają nie tylko złuszczająco, ale mogą też łagodzić stany zapalne, stosuje się ponadto jako terapię pomocniczą w leczeniu trądziku. W celu zapobiegania pojawianiu się wykwitów, warto także regularnie oczyszczać skórę, z czego coraz chętniej korzystają panowie.  

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%