Planując zmianę miejsca zamieszkania lub inwestycję w nieruchomość, zależy nam na wyborze najlepszej lokalizacji. Odpowiednia selekcja dostępnych możliwości zapewni bowiem świetne warunki życiowe oraz szybkie znalezienie potencjalnego lokatora. Właśnie dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na szereg kryteriów, które są kluczowe dla przyszłego mieszkańca miasta. Zatem, w jaki sposób znaleźć te najważniejsze aspekty? W tym zadaniu pomogą nam dane z opublikowanego już rankingu miast!
Warto pamiętać, że taki proces wymaga uwzględnienia aktualnych danych społeczno-ekonomicznych. Właśnie dlatego autor opracowania powinien wyróżniać się sporym doświadczeniem oraz wiedzą w tym obszarze. Biorąc to pod uwagę, to właśnie raport stworzony przez portal Business Insider stanowi doskonały przewodnik dla wszystkich osób zainteresowanych kupnem lub wynajmem mieszkania. Czym cechuje się opracowanie?
Opisywane dzisiaj badanie sprzed zaledwie kilku miesięcy skupia się na elementach finansowych oraz ekonomicznych, a całość zebrana jest w transparentny i czytelny format. Eksperci uwzględnili dane 16 miast wojewódzkich, co przekłada się na niezwykle wszechstronny i kompleksowy obraz sytuacji.
Co ciekawe, rezultat tak przeprowadzonych oględzin okazuje się szczególnie atrakcyjny dla osób, którzy w swych internetowych wyszukiwarkach wpisują hasło kawalerki na sprzedaż Poznań Gethome. Dlaczego?
Okazuje się, że to właśnie stolica Wielkopolski zdeklasowała rywali, stając na podium całego konkursu i stając się najlepszym miastem do życia! W dzisiejszej publikacji dowiemy się, dlaczego to Poznań jest zwycięzcą, ale to nie wszystko.
Wiemy już, że charakteryzowane dzisiaj miasto stanowi doskonałą propozycję, a teraz czas na zawężenie poszukiwań, analizując wybrane punkty zestawienia. Dodatkowo zgromadzone wnioski pomogą przyszłym lokatorom w wyborze idealnej przestrzeni dla siebie oraz swoich bliskich.
Mechanizm rywalizacji polegał na uzyskaniu jak najmniejszej liczby punktów. W tym systemie Poznań zdobył 11 punktów przewagi nad drugą pozycją w rankingu i aż 46 głosów nad ostatnim miejscem. Zatem, co zadecydowało o sukcesie?
Pierwszym elementem jest poziom bezrobocia. To właśnie w tej kategorii Poznań bezapelacyjnie zajmuje pierwszą pozycję listy Business Insider. Jednak, aby potwierdzić te wskaźniki, warto zajrzeć na stronę Głównego Urzędu Statystycznego w Poznaniu. Prezentowane liczby rzeczywiście aprobują słuszność takiej decyzji, ponieważ najnowsze kalkulacje pokazują stopę bezrobocia, która minimalnie przekracza 1%!
Osoby zainteresowane tym parametrem powinny zatem wybrać okolice centrum miasta. Alternatywą jest także wynajem mieszkania w Poznaniu z oferty Gethome.pl. Ta strefa znajduje się w niedalekiej odległości od licznych parków logistycznych, a zatem wielu atrakcyjnych ofert pracy.
Przytoczony aspekt bezrobocia to jedyny punkt konkursu, w którym Poznań zdobył pierwszą pozycję. Jednak nie oznacza to słabych wyników w pozostałych wariantach - wręcz przeciwnie!
Na kolejne wyróżnienie zasługuje dostępność mieszkań. Tutaj Poznań uległ zaledwie czterem rywalom, eksponując bardzo pociągający obraz rynku nieruchomości!
Aby to potwierdzić, wystarczy odwiedzić serwis Gethome, który posiada funkcję statystyk regionalnych. Szybka analiza informuje odbiorcę o bogatym wyborze możliwości.
Oznacza to bowiem ponad 500 wolnych kawalerek i przeszło 1300 mieszkań dwuosobowych. Większe rodziny z pewnością zainteresują lokale trzypokojowe oraz czteropokojowe, których łączną ilość przekracza 2000 ofert!
Trzeci aspekt, który jest szczególnie ważny w kontekście zdrowia mieszkańców, to oczywiście jakość powietrza. Szacuje się, że liczba Polaków umierających przez wszechobecne zanieczyszczenia, liczona jest w dziesiątkach tysięcy każdego roku. Tak drastyczne statystyki udowadniają, że kondycja środowiska naturalnego w danym regionie stanowi jeden z fundamentalnych kryteriów przyszłego miejsca zamieszkania.
Opole oraz Gorzów Wielkopolskie - jedynie te miasta zdołały wyprzedzić Poznań w wyścigu o najlepsze warunki powietrza. W celu zweryfikowania tych doniesień przeniesiemy się do Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Poznaniu. Bowiem to na stronach tej instytucji znajdują się aktualne pomiary stacji badawczych w całym województwie. Co przekazują tamtejsze komunikaty?
Bieżące sprawdzenie jakości powietrza rzeczywiście sprzyja wszelkim aktywnościom na świeżym powietrzu, co potwierdzają stacje zlokalizowane na terenie Poznania. Finalna porada skupi się zatem na wszystkich inwestorach, którzy poszukują lokalu w pobliżu przyrody i terenów leśnych.
Znakomitym położeniem jest obszar Ławicy. Poza wygodnym dostępem do portu lotniczego, dystrykt ten wyróżnia się również bliskością do Lasku Marcelińskiego. Ten wyjątkowy kompleks jest istnym rajem dla amatorów biegania, rowerowych wypraw, wyciszających spacerów, ale także entuzjastów ćwiczeń. Lasek Marceliński wyposażony jest bowiem w zewnętrzną siłownię, plac zabaw dla dzieci, specjalne zagrody dla psów, a także liczne ławki oraz kameralny staw!