Zamknij
REKLAMA

Samochody osobowy poleasingowe – dlaczego warto?

12:49, 06.06.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Czy opłaca się kupować samochody osobowe poleasingowe?

Jeśli chcesz kupić samochód używany, weź pod uwagę ten po leasingu. Bardzo często samochody osobowe poleasingowe są w całkiem dobrym stanie technicznym, pomimo przejechanych wielu kilometrów. Dzieje się tak dlatego, że samochody te zazwyczaj miały regularnie robiony przegląd techniczny w autoryzowanych serwisach. Ponadto takie samochody niekiedy określa się mianem poflotowych – auta, których leasingobiorcy nie zdecydowali się wykupić.

Jakie wyróżnia się samochody osobowe poleasingowe?

Samochody osobowe poleasingowe możesz podzielić na dwa główne typy, czyli na:

  • samochody, które leasingobiorcy zwracają dobrowolnie,
  • samochody powindykacyjne.

Jeśli natrafisz na samochód osobowy poleasingowy zwrócony dobrowolnie, możesz najczęściej liczyć na jego doskonały stan techniczny i na pełne wyposażenie.

Z kolei samochody, które leasingobiorcy stracili, bo zostały im odebrane, mogą być w różnym stanie technicznym. Bardzo często zdarza się, że zauważysz w nich wiele braków, czy to w wyposażeniu, czy też w dokumentacji.

Tak naprawdę trudno jest wskazać jakąś prawidłowość, dlatego musisz mieć oczy szeroko otwarte, kiedy kupujesz samochód poleasingowy powindykacyjny. Może się zdarzyć, że takie auto będzie mieć awarie, których leasingobiorca dokonał celowo. Może być i tak, że samochody te będą w doskonałym stanie.

Samochody osobowe poleasingowe – co warto wiedzieć zanim kupisz?

Zanim kupisz samochód osobowy poleasingowy, sprawdź kto go oferuje. Jeśli jest to firma leasingowa, możesz najczęściej liczyć na to, że przedstawiciel przedstawi ci ekspertyzę techniczną wykonaną przez zewnętrzny serwis. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że stan techniczny nie odbiega od rzeczywistości, najlepiej udaj się do zaufanego mechanika.

Ekspert od razu zwróci uwagę na stan:

  • ogumienia,
  • układu zawieszenia i przeniesienia napędu,
  • oleju.

Fachowiec uwzględni też grubość lakieru, stan silnika i rozrusznika. Na podstawie grubości lakieru może oszacować, czy auto poleasingowe miało wypadek lub stłuczkę.

Nim zdecydujesz się na zakup, warto dokładnie prześledzić historię serwisowania. W ten sposób dowiesz się o pojeździe praktycznie wszystkiego, jeśli oczywiście książka serwisowa była regularnie i właściwie wypełniania.

Gdzie kupić samochód osobowy poleasingowy?

Jeśli jesteś zdecydowany kupić samochód osobowy poleasingowy, znajdziesz z pewnością wiele serwisów, które będą się ogłaszać w internecie. Jednak nie wszystkie są uczciwe, dlatego też wybierz http://autakrajowe.com.pl/samochody-osobowe. Jest to serwis, w którym masz wiele opcji płatności do wyboru, a przy tym możesz liczyć na przystępne ceny i na dobry stan techniczny pojazdów.

W ofercie znajdują się przeważnie samochodowy osobowe poleasingowe kilkuletnie. Trafiają się także samochody poleasingowe, które są na rynku tylko od pół roku. Wybór jest naprawdę duży, a do tego możesz zdecydować się na samochód jednej z wiodących marek, które są znane z bezpiecznych rozwiązań technologicznych.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone