Zamknij
REKLAMA

Ściereczki z mikrofibry i rękawice do mycia samochodu – sprawdź, czym wyczyścić auto

12:54, 08.10.2018 | Materiał Partnera

O czystość należy dbać zawsze i w każdym przypadku. Nie ma nic gorszego niż życie w brudnym mieszkaniu czy jazda zakurzonym autem. Jeżeli szukasz uniwersalnych środków czyszczących, to ten tekst jest właśnie dla ciebie. Prezentujemy w nim ściereczki z mikrofibry oraz rękawice do mycia samochodu.

Czystość auta – istotna jesienią

Utrzymanie auta w czystości nie należy do prostych zadań. Szczególnie jesienią i zimą, gdy brud czai się niemal na każdym rogu. Kałuże, błoto, śnieg, sól drogowa – to wszystko negatywnie wpływa na naszą karoserię oraz pozostałe elementy zewnętrzne. Czasem dochodzą również inne zanieczyszczenia, jak kurz, pył, żywica z drzew i ostatnie komary na masce. Najłatwiej pozbyć się ich na myjni bezdotykowej, jednak to tylko połowiczne rozwiązanie problemu, bowiem usuwamy tylko widoczny gołym okiem brud, zaś kolejne jego warstwy wciąż mocno trzymają się lakieru. Na szczęście sprzątanie wnętrza auta jest już nieco prostsze i nie musimy się zastanawiać nad tym, czy na pewno pozbyliśmy się całego brudu. Nie znaczy to jednak, że należy poświęcać mu mniej uwagi. W poniższym tekście prezentujemy ci dwa rozwiązania, które pomogą ci szybko i skutecznie wyczyścić auto. Są to ściereczki z mikrofibry oraz rękawice do mycia samochodu.

Ściereczki z mikrofibry – idealne do wnętrza auta

Zacznijmy od środka, bowiem to on ma największy wpływ na komfort naszej jazdy. Są kierowcy, którym nie przeszkadza bałagan w aucie. Puste puszki po napojach pod siedzeniami, opakowanie po frytkach włożone w drzwi czy porozrzucane na tylnej kanapie dokumenty – to obraz, który dla wielu jest nie do zaakceptowania. Jeżeli dla ciebie również, to tym bardziej walczysz z kurzem. A to naprawdę uciążliwy rywal. By się go pozbyć niezbędne są odpowiednie kosmetyki samochodowe oraz ściereczki z mikrofibry. Te ostatnie sprawdź w tym miejscu. Ściereczki z mikrofibry to najlepsza rzecz do czyszczenia plastików, skóry czy drewna. Nie tylko nie uszkodzą czyszczonej powierzchni, ale przede wszystkim są bardzo chłonne.

Rękawice do mycia samochodu – na większy brud

Jeżeli zależy ci na tym, by twój samochód był czysty, sam o to dbasz. Nie jeździsz na myjnię, tylko kupujesz specjalne kosmetyki samochodowe i zabierasz się do pracy. W takim wypadku koniecznie dokup rękawice do mycia samochodu. Po co ci one? Mycie auta powinno być dokładne i szybkie. Taki efekt zapewniają rękawice do mycia samochodu, które idealnie zbierają brud z dużej powierzchni, dzięki czemu bez trudu w kilka minut twój samochód będzie wyglądał jak nowy.

(Materiał Partnera)
REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone