Zamknij
REKLAMA

Co warto zabrać w podróż kamperem?

14:17, 26.11.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Znasz to uczucie, kiedy wyruszasz w trasę i masz wrażenie, że czegoś zapomniałeś? Nie ma nic gorszego, gdy setki kilometrów od domu okazuje się, że miałeś rację. Być może masz już swoją checklistę, a może dopiero wybierasz się w swoją pierwszą kamperową podróż. Oto co zawsze powinieneś mieć ze sobą:

Artykuły kuchenne

Kamper to z założenia dom na kółkach i to tam będziesz przygotowywać większość potraw. Dlatego koniecznie zabierz ze sobą garnki, patelnie, naczynia, sztućce i kubki. Naczynia można zastąpić produktami jednorazowymi lub wykonanymi z odporniejszych materiałów, np. z plastiku.

Środki czystości

Oprócz kosmetyków spakuj papier toaletowy, ręcznik papierowy, gąbkę i płyn do mycia naczyń. Warto zabrać ze sobą także plastikową miskę i małe opakowanie środków do prania - na wypadek, gdybyś musiał odświeżyć ubrania czy zaprać poplamioną koszulkę.

Zapas wody pitnej

Kampery są wyposażone w baniaki na wodę. Zazwyczaj jednak woda ta nie jest zdatna do spożycia i można ją wykorzystać tylko do mycia naczyń czy wzięcia prysznica. Dlatego najlepiej zabrać ze sobą zapas niegazowanej wody, którą będziesz używać nie tylko do picia, ale i gotowania.

Ciepłe ubrania

Nawet jeśli wybierasz się w podróż latem, nie sposób przewidzieć pogody. Dlatego zawsze weź ze sobą grubszą bluzę, długie spodnie, kurtkę przeciwdeszczową i wodoodporne buty. Standardową pościel można zastąpić śpiworami o dobrych właściwościach termoizolacyjnych.

Przedłużacz

Sporo campingów oferuje duże udogodnienia dla kamperów (jak boksy z gniazdami elektrycznymi), ale nie jest to jeszcze standardem. Dlatego zawsze warto mieć ze sobą długi przedłużacz, nawet o długości kilkudziesięciu metrów, który umożliwi podłączenie się do sieci.

Adaptery

Zanim wybierzesz się w podróż, warto sprawdzić jakie gniazdka występują w danym kraju. Dlaczego? Może się okazać, że sieć energetyczna lub gazowa posiada inne przyłącza niż te w Twoim kamperze i nie podepniesz się do niej bez odpowiednich adapterów.

Ubezpieczenie

Przed wyjazdem koniecznie upewnij się, że masz ważne OC. Najbezpieczniej, jeśli Twój pakiet obejmuje ochronę na terenie całej Unii Europejskiej (takie polisy są dostępne m.in. w Wielkiej Brytanii: https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/). Warto także zainwestować w ubezpieczenie turystyczne, które ochroni Ciebie i Twoją rodzinę w razie choroby czy wypadku.

Do listy można dodać także apteczkę, latarkę z zapasem baterii czy środki przeciw komarom. Dobrze spakowany kamper to gwarancja udanych, spokojnych wakacji.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone