Zamknij
REKLAMA

Osłony balkonowe i tarasowe – kameralny nastrój i pełen relaks

12:59, 28.02.2019 | materiały partnera

Jeśli lubimy odpoczynek na tarasie lub balkonie i pragniemy choćby odrobinę odgrodzić się od świata zewnętrznego powinniśmy skorzystać z wygodnych osłon. Osłony mają rozmaity wygląd, a ich kształt można znakomicie dopasować do balustrady naszego balkonu lub tarasu. Wykonane z dobrej jakości materiałów i starannie wykończone z pewnością oddzielą nas od wścibskich spojrzeń przechodniów, zgiełku ulicy, a nawet sympatycznych sąsiadów.

Różnorodne rodzaje osłon balkonowych

Obecnie istnieje bardzo wiele możliwości odgrodzenia się od zgiełku i świata zewnętrznego po to, aby stworzyć przyjemne miejsce do odpoczynku, które będzie naszym azylem. Na balkonie można zamontować osłony wykonane z rozmaitych materiałów. Do popularnych sposobów osłony balkonowych barierek należą osłony z tworzywa sztucznego. Innym rozwiązaniem są osłony naturalne w formie mat wykonanych z wikliny, trzciny, bambusa albo kory drzew.

Osłony z materiałów syntetycznych

Osłony balkonowe wykonane z tworzywa sztucznego mają wiele zalet. Nowoczesne osłony są estetyczne i znakomicie imitują inne, naturalne materiały takie jak rattan, drewno czy bambus. Ponadto maty wykonane z takich materiałów cechują się wysoką odpornością na promieniowanie UV i są trwałe. Nie szkodzi im deszcz czy śnieg oraz zmienne temperatury. Obecnie dostępne są całkiem nieprzezroczyste osłony oraz półprzezroczyste maty. Odpowiedni sposób montażu za pomocą specjalnych opasek, tj. trytytki skutecznie zabezpieczy matę nawet przed silnymi podmuchami wiatru. Warto pamiętać, że zielone osłony oraz maty w kolorach ziemi stanowią doskonałe tło dla młodych nasadzeń i małych roślinek. W sklepie internetowym https://www.sklepbatao.pl/oslony-na-balkon-taras-ogrodzenie-cat-35.html  możemy znaleźć różne osłony z tworzyw, m.in. maty lub osłony cięte na wymiar.

Maty osłaniające – inspirowane naturą

Osłony wykonane z naturalnych materiałów będą wyglądały efektownie, jeśli wybierzemy produkty wysokiej jakości. Wprawdzie ich trwałość jest nieco ograniczona, ale dzięki nim możemy stworzyć naturalny i przyjazny zakątek. Warto wybrać starannie wykonane maty w wymiarze zbliżonym do balustrady. Ponadto wybierzmy takie osłony, które będą dobrze komponować się z architekturą oraz innymi elementami balkonu czy tarasu. Oprócz tradycyjnych wiklinowych mat znakomicie osłaniających balkon czy taras można także zamontować bambusowe osłony lub stworzyć nietypową osłonę z wysokiej trzciny ozdobnej.

(materiały partnera)
REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone