Zamknij
REKLAMA

Dobra pościel – o czym warto pamiętać podczas zakupów?

06:35, 03.04.2019 | artykuł sponsorowany

O tym, jak się wysypiamy, decyduje nie tylko materac, poduszka oraz kołdra, ale również wybrana przez nas pościel. O czym powinniśmy pamiętać wtedy, gdy chcemy kupić nowy komplet?

W sklepach można znaleźć mnóstwo różnych rodzajów pościeli – powłok na poduszki oraz na kołdry. Często jednak nie wiemy, na co dokładnie zwrócić uwagę przy ich doborze. Właśnie dlatego wraz z serwisem internetowym http://myfoodtruck.pl/ przygotowaliśmy pomocne porady także dla Ciebie!

Dobra pościel do sypialni – czyli jaka?

Zacznijmy od tego, czym przede wszystkim powinna cechować się dobra pościel. Na do należy zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Dobry komplet pościeli powinien przede wszystkim zapewniać nam odpowiedni komfort – materiał, z którego pościel jest wykonana, powinien być przyjemny w dotyku, oddychający, dopasowany do danej pory roku.

Oczywiście, nie możemy zapominać także o kwestiach praktycznych, na przykład o wielkości pościeli, aby powłoki były idealnie dopasowane do wymiarów poduszek oraz kołdry.

Dobra pościel to również taka, która będzie pasowała do aranżacji wnętrza – newsy wnętrzarskie dostępne on-line mogą być świetną inspiracją w znalezieniu modnych kompletów!

Materiał na pościel – co jest najlepsze?

Aktualnie w sprzedaży możemy spotkać się z pościelami wykonanymi z różnych typów materiałów. To nie tylko bawełna, ale również inne włókna, na przykład len, jedwab, wiskoza, poliester, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Generalnie, dobra pościel powinna być wykonana z naturalnych materiałów. Bawełna, len, jedwab będą strzałem w dziesiątkę. Także dobrze sprawdzą się włókna takie jak wiskoza czy lyocell, które również powstają z naturalnych surowców.

Na ciepłe dni możemy wybrać pościel z lżejszych, cieńszych materiałów, na przykład z lnu albo gładkiej bawełny. Z kolei na zimę świetnie sprawdzi się pościel flanelowa.

Unikajmy z kolei pościeli wykonanej z poliestru, który często określany jest także mianem mikrowłókna. Poliestrowa pościel nie zapewnia optymalnego poziomu oddychalności, a także może przyczyniać się do nadmiernej potliwości. Dodatkowo, wykonane z poliestru materiały szybko się niszczą, a także nie są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Informacje o tym, z jakiego materiału wykonany jest komplet, znajdziemy na opakowaniu albo na metce.

Rozmiar pościeli – co kupić?

Różne sklepy mają różne rozmiary pościeli – wiadomości na ten temat można znaleźć często na ich stronach internetowych.

Zasadniczo, rozmiar pościeli, a także rozmiar kołdry i poduszek powinien być taki sam, ale jeżeli udało nam się znaleźć ciekawą pościel, która ma do 10 cm więcej niż kołdra, możemy także zdecydować się na jej zakup – powinna dobrze się układać.

Warto zwrócić uwagę na:

  • zapięcie pościeli – guziki, napy, troczki, pościel może też nie mieć zapięcia, ale specjalną zakładkę
  • ozdoby na pościeli – koronki, przeszycia mogą być ładne, ale mogą także drażnić skórę
  • jakość wykończenia – wysokiej jakości pościel może posłużyć nam na lata

Aktualnie dobrą pościel do swojej sypialni można zamówić także przez internet – bez wychodzenia z domu!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone