Zamknij
REKLAMA

Wyprzedaż rocznika - czy to dobra okazja, aby kupić nowy samochód?

10:51, 09.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Chcesz kupić nowe auto, ale nie chcesz przepłacać? W takim przypadku interesującą propozycją może być wyprzedaż rocznika. Czym dokładnie jest taka wyprzedaż organizowana przez salony dealerskie? Czy to dobry wybór, gdy chcemy kupić nowe auto? Sprawdź teraz!

Ceny nowych samochodów mogą być naprawdę bardzo wysokie. Za najmniejsze modele ekonomiczne zapłacimy od około 35 tysięcy złotych wzwyż, z kolei te luksusowe to koszt nawet powyżej 100 tysięcy złotych.

Aby przyciągnąć klientów, dealerzy często organizują różnego rodzaju akcje promocyjne, w trakcie których można kupić nowe auto w niższej cenie. Jedną z najpopularniejszych promocji jest wyprzedaż rocznika. Co warto o niej wiedzieć? Odpowiadamy wraz z serwisem informacyjnym http://opony-norden.pl/.

Czym jest wyprzedaż rocznika?

Wraz z nadejściem końca roku, newsy motoryzacyjne w telewizji, prasie oraz w internecie coraz częściej obracają się wokół wyprzedaży rocznika. Czym dokładnie jest taka akcja promocyjna?

Wyprzedaż rocznika to specjalna promocja, która organizowana jest przez niemalże wszystkie salony dealerskie. W jej ramach dealerzy obniżają ceny pojazdów z aktualnego lub ostatniego rocznika, które nadal nie zostały sprzedane.

Tego rodzaju wyprzedaż jest analogiczna do wyprzedaży w innych sklepach – pozwala dealerowi na wyczyszczenie placu z samochodów, które ma już w ofercie, aby zrobić miejsce na nowe pojazdy z nadchodzącego rocznika.

Dlaczego wyprzedaże rocznika są w Polsce tak popularne?

W Polsce wyprzedaże rocznika cieszą się bardzo dużą popularnością. Dlaczego? Ponieważ u nas wiek i wartość auta powiązane są z rokiem produkcji samochodu. Zatem auto wyprodukowane w grudniu 2018 roku jest traktowane jako rok starsze od tego ze stycznia 2019 roku, chociaż dzieli je zaledwie jeden miesiąc.

W innych krajach data pierwszej rejestracji nie jest aż tak ważna – taka informacja nie ma tak dużego znaczenia, ponieważ patrzy się wtedy nie tylko na sam rok, ale także na miesiąc.

Rabaty oferowane przez dealerów w Polsce pozwalają zatem na częściowe zrekompensowanie utraty wartości pojazdu, który następuje po Nowego Roku. Rabaty mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych! Dodatkowo, dealerzy kuszą klientów innymi bonusami, na przykład specjalnymi pakietami serwisowymi, tanimi polisami ubezpieczeniowymi, gratisowymi oponami.

Zalety zakupienia auta z wyprzedaży rocznika:

  • wysokie rabaty gotówkowe albo dodatkowe korzyści, na przykład pakiet serwisowy, tanie ubezpieczenie opony
  • możliwość dodatkowego wynegocjowania jeszcze niższej ceny – dealerzy są wtedy bardziej skłonni do negocjacji z klientem
  • możliwość kupna auta z pełną gwarancją, która liczona jest od dnia rejestracji – nie dotyczy samochodów demonstracyjnych

Wady zakupienia auta z wyprzedaży rocznika:

  • największe rabaty dotyczą najdroższych aut – tańsze auta nie są mocno przeceniane
  • zakup samochodu „o rok starszego”, dlatego też już na wstępie ma on niższą wartość
  • brak możliwości wyboru indywidualnej konfiguracji pojazdów – kupujemy to, co dealer ma akurat na stanie
  • słaby wybór – najlepsze modele sprzedają się najszybciej, dlatego możemy nie trafić na auto, które spełni nasze wymagania

Zatem wyprzedaż rocznika to atrakcyjny sposób na zakupienie nowego auta w niższej cenie. Pamiętajmy jednak o tym, że takie rozwiązanie ma zarówno swoje zalety, jak i wady.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone