Zamknij
REKLAMA

Kursy językowe za granicą – przygotowanie do studiów zagranicznych

12:43, 16.05.2019 | materiały partnera

Wielu młodych ludzi marzy o tym, aby podjąć interesujący ich kierunek studiów na uczelni zagranicznej. Aby zrealizować swoje zamierzenie należy płynnie porozumiewać się w danym języku obcym, w zależności od kraju, w którym znajduje się nasz szkoła wyższa. Jeśli znajomość języka obcego nie jest wystarczająca – warto wyjechać na zagraniczny kurs językowy w celu doskonalenia znajomości języka. Nauka języka obcego w naturalnym środowisku, w otoczeniu innych młodych ludzi sprzyja szybkiemu zapamiętywaniu poszczególnych wyrażeń, słówek czy nawet schematów gramatycznych. Warto zaufać doświadczonym pracownikom z EF Education First, gdyż to eksperci organizujący zagraniczne kursy językowe dla młodzieży i dorosłych w różnych grupach wiekowych.

Różne programy nauki języków obcych

Kursy językowe są zaprojektowane tak, aby uwzględnić różny poziom znajomości języka, wiek oraz preferencje uczestnika dotyczące miejsca nauki. Jako uczestnik możesz wybierać spośród 11 języków obcych, 5 kontynentów oraz 52 krajach – po ukończeniu wybranych kursów możesz liczyć nawet na otrzymanie stopnia naukowego. Oprócz najbardziej popularnych języków europejskich, tj. angielski, niemiecki, włoski, francuski czy hiszpański, jako kursant obozów językowych i przygotowujących do studiów zagranicznych, masz możliwość nauki języka chińskiego, japońskiego oraz koreańskiego. Istnieje możliwość udziału w grupowym obozie językowym lub w indywidualnie zorganizowanym kursie.

Nowoczesne metody nauki języka obcego

Organizatorzy dostosowali programy edukacyjne do potrzeb i umiejętności kursantów wykorzystując najnowsze metody nauki języków obcych. Dzięki temu, że kursy językowe odbywają się za granicą, w kraju, którego mieszkańcy na co dzień posługują się danym językiem, nauka jest znacznie łatwiejsza i odbywa się w naturalny sposób w oparciu o codzienne sytuacje. Uczestnicy kursów językowych mają sposobność poznania zarówno oficjalnego języka, którym mieszkańcy posługują się w szkole, na uczelni wyższej czy w urzędach, a także języka potocznego, używanego najczęściej.

Zanurzenie się w języku obcym

Metoda immersji językowej polegająca na całkowitym zanurzeniu się w języku obcym została uznana za jeden z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów nauki. Warto zwrócić uwagę na fakt, że podczas nauki języka obcego uczniowie mogą jednocześnie poznawać poszczególne zagadnienia związane z innymi dziedzinami wiedzy. Ucząc się geografii, przyrody czy matematyki w języku obcym przynosi znacznie większe korzyści niż tradycyjna, książkowa metoda nauki słówek, zwrotów czy utartych schematów gramatycznych. To metoda, która rozwija umysł, gdyż jednocześnie poszerza wiedzę z zakresu jednego z przedmiotów szkolnych przy jednoczesnym doskonaleniu języka obcego. Dzięki tej metodzie, zwanej immersją językową zdecydowanie wzrasta skuteczność nauki języków obcych. Ponadto jest to sposób preferowany przez większość uczniów niezależnie od grupy wiekowej, gdyż podejmuje atrakcyjne dla uczniów tematy, a oprócz przekazywania wiedzy na temat danego zagadnienia rozwija umiejętność płynności językowej. Podobne metody nauki stosowane są na studiach filologicznych i przynoszą doskonałe efekty.

Roczny kurs nauki języka obcego za granicą

Dzięki odpowiednio skonstruowanym programom bazujących na potrzebach młodzieży organizator pozwala kontynuować lekcje szkolne łącząc je  z nauką języka obcego za granicą. Wyjazdy językowe umożliwiają przygotowanie do egzaminów, a także zdobycie nieocenionego doś1)iadczenia zawodowego.

EF Academy – nauka w szkole średniej za granicą

Obecnie istnieje możliwość kontynuowania nauki w szkole średniej za granicą. Zainteresowani mogą uczyć się na jednym z kampusów zorganizowanych przez EF w Stanach Zjednoczonych lub w Wielkiej Brytanii.

Studia licencjackie i magisterskie oraz MBA za granicą

Współczesny świat zmienił się dynamicznie i obecnie otwiera młodym ludziom studiowanie na dowolnej uczelni na świecie. Firma EF organizuje również studia pozwalające uzyskać wykształcenie biznesowe na jednej z najbardziej docenianych uczelni Hult International Business School. Ukończenie tej uczelni wyższej pozwala na uzyskanie dyplomu docenianego przez pracodawców na całym świecie oraz zdobycie wymarzonego zawodu. Dzięki studiom w Hult można globalnie spojrzeć na świat i biznes w najszerszym ujęciu, a także poznać najnowsze strategie zarządzania przedsiębiorstwem, dzięki którym można odnieść ogromny sukces.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone