Zamknij
REKLAMA

Nie wiesz, czym jest mazurska ekoturystyka? Najwyższy czas to zmienić.

11:20, 23.05.2019 | materiały partnera

Agroturystyka mazurska cieszy się sporą popularnością tylko dlatego, że nie wie, na jaką tak naprawdę zasługuje. Gdyby wiedziała, czułaby się oszukana.

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich olśniewa wszak niezwykłym pejzażem ciągnącym się przez cały region. Nie znajdziemy drugiego tak pięknego miejsca w Polsce. Na potwierdzenie tej tezy przytoczyć można chociażby imponującą liczbę dwóch tysięcy sześciuset jezior znajdujących się na terenie Mazur. Tak ogromna ilość pozwoliła mazurskiej ekoturystyce rozwinąć skrzydła i stworzyć idealne warunki dla gospodarzy chcących ugościć pod swoim dachem przyjezdnych spragnionych wypoczynku nad jeziorem. Ekoturystyka Mazury jest doskonałym wyborem dla każdego, kto chce choć na krótką chwilę odpocząć od szybkiego życia w mieście. Oczywiście nie tylko, ponieważ nawet mieszkańcy wsi, którzy las widzą za oknem każdego dnia i nie robi na nich wrażenia dzika zwierzyna w swoim naturalnym środowisku, będą przecierać oczy ze zdumienia. Mazurskie atrakcje obfitują w imponujące pomniki wzniesione przez przyrodę i wiele domów do wynajęcia na Mazurach bardzo chętnie udostępnia je turystom chcącym spędzić wakacje w ciszy i spokoju. Czym jednak jest mazurska ekoturystyka i dlaczego jest tak ważna dla tego regionu? Odpowiedzi na to pytanie szukać będziemy w dalszej części artykułu.

Ekoturystyka w Polsce a wypoczynek nad jeziorem.

Zwana często inaczej turystyką ekologiczną, naturalną, czy agroturystyką ekoturystyka stanowi pewien ruch w turystyce, którego celem jest nakierowywanie turystów na nieszkodliwe współistnienie z środowiskiem naturalnym i uświadamianie w kwestii zagrożeń, jakie niesie ze sobą niewłaściwe zachowanie podczas wakacji. Cała koncepcja ma za zadanie wprowadzenie i utrzymanie harmonii między rozwojem turystyki a naturalnym ekosystemem i jego wszelkimi zasobami oraz walorami. Idąc za tą definicją turystyki naturalnej, jasnym staje się, dlaczego jest ona taka ważna w przypadku Mazur, których największym bogactwem są bajecznie piękne okoliczności przyrody. Rosnąca ilość turystów odwiedzających ten obszar Polski sprawia, że edukacja w tym zakresie jest coraz bardziej wskazana, by nie tylko utrzymać ten zakątek naszego w kraju w stanie, w jakim jest dzisiaj, ale i pozwolić mu się rozwijać. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wraz z rodziną, czy przyjaciółmi wybrać idealny dom nad jeziorem i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem w gronie najbliższym. Dlaczego noclegi nad jeziorem są tak wskazane, jeżeli chodzi o Mazury i to najczęściej polecana forma zakwaterowania w tym rejonie? Ponieważ z uwagi na fakt, że jezior jest bardzo dużo, istnieje stuprocentowa gwarancja na to, że znajdziemy wśród domków na wynajem na Mazurach taki, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Wypoczynek nad jeziorem będzie wówczas znacznie łatwiejszy i przyjemniejszy.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru pensjonatu nad jeziorem?

Choć wiele domków na wynajem na Mazurach znajduje się w miarę blisko jeziora, nie każde posiada własną linię brzegową, a to nieco komplikuje sprawę. Jako że agroturystyka nad jeziorem to jedna z największych atrakcji Mazur, warto zadbać o to, by dostęp do niej był możliwie jak najbardziej ułatwiony. Domki na Mazurach posiadające własną piaszczystą plaże i pomost do cumowania mogą zaoferować nam wiele ciekawych zajęć i urozmaiceń, co sprawi, że Mazury świetnie nadadzą się na wakacje nad jeziorem z dziećmi. Łodzie, rowerki wodne, kajaki, kursy nurkowania i wędkarstwa to niektóre z zajęć, które możemy zafundować sobie w pensjonatach nad jeziorem. Warto też pamiętać o tym, by przed przyjazdem zaznajomić się z jadłospisem dań serwowanych w kuchni gospodarstwa. Te najlepsze w swojej ofercie posiadają również posiłki dla naszych pociech, co bardzo ułatwi pobyt rodzinom z dziećmi.

REKLAMA
(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone