Zamknij
REKLAMA

Dlaczego dla wielu osób branża IT staje się interesującą alternatywą na zmianę zawodu?

15:50, 27.05.2019 | materiały partnera

Łatwo można zauważyć, że w ostatnich latach wzrosła liczba dostępnych szkół oferujących szkolenia programistyczne oraz tzw. bootcampów, które uczą podstaw programowania. Chętnych, którzy chcą zgłębić widzę z branży IT przybywa. Najczęściej są to osoby, które pragną zmienić swoją ścieżkę zawodową. Dlaczego programowanie stało się tak popularne i co przyciąga nowych zainteresowanych?

Zarobki

Nierzadko, elementem, który przyciąga uwagę zainteresowanych zmianą zawodu są wysokie zarobki w branży IT. Nie da się ukryć, że stawki za godzinę dla osób posiadających wiedzę i pewne doświadczenie znacznie przekraczają minimalną stawkę obowiązującą w Polsce. Wiele osób kusi właśnie aspekt finansowy, ale nie wszyscy zdają sobie sprawy ile pracy wymaga osiągnięcie w branży określonego poziomu wiedzy. Trzeba pamiętać, że, aby ubiegać się o któregokolwiek stanowisko, należy znać kilka określonych języków programowania i narzędzi ułatwiających pracę. Wiedza dostępna jest w sieci, ale opanowanie choćby jednego języka może trwać nawet kilka miesięcy. Miejsce w branży IT znajdą tylko osoby, które mają ogromną motywację i zapał do pracy oraz chcą cały czas podnosić swoje kwalifikacje.

Wiele ofert pracy

Innym czynnikiem, który przyciąga nowych kandydatów na programistów jest fakt, że branża IT jest ciągle nienasycona. Praktycznie codziennie pojawiają się nowe oferty pracy w różnych miastach. Poza tym, każda oferta jest jasno opisana, zawiera zakres obowiązków oraz widełki finansowe. Kandydat wie, czego może się spodziewać rozpoczynając współpracę z danym przedsiębiorstwem. Dodatkowo, istnieją specjalne agencje pracy poszukujące odpowiednich osób na stanowiska programistyczne, tzw. „it recruitment agency”. Przykładem jest firma z siedzibą w Krakowie: https://dotlinkers.pl/en/services/. Warto wspomnieć, że na portalach społecznościowych jak: Facebook, działają specjalne grupy, gdzie pojawiają się aktualne ofert pracy. Są to cotygodniowe zestawienia z podziałem na miasta i stawki godzinowe. Nie ma więc problemów z dotarciem do firm szukających pracowników. Trzeba również pamiętać, że niektóre przedsiębiorstwa prowadza tzw. rekrutacje ukryte, więc konieczne jest prowadzenie swojego konta na Linkenin z dostępem do portfolio i projektów. Na tego typu portalach, rekruterzy często szukają kandydatów do pracy w IT.

Możliwość rozwoju

Oczywiście nie wszystkich kuszą jedynie ogromne możliwości zarobkowe w IT. Wiele osób wybiera tę ścieżkę kariery, bo programowanie jest ich pasją. Żeby zostać programistą trzeba mieć odpowiednie cechy. Przede wszystkim, należy wykazać się zaangażowaniem, cierpliwością, zapałem i zainteresowaniem tematem. Wiele osób decyduje się na pracę w IT, bo taki styl wykonywania zadań im odpowiada. Mając twarde umiejętności w postaci znajomości języków programowania, można wykonywać dodatkowe zlecenia, co daje swego rodzaju niezależność. Po osiągnięciu pewnego etapu i zdobyciu wiedzy, istnieje możliwość pracy zdalnej, co ceni wielu zainteresowanych. Przede wszystkim jednak branża IT kusi ich możliwością nauki, rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.   

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone