Zamknij
REKLAMA

Czy wypożyczenie samochodu w wypożyczalni może być dobrą alternatywą do zakupu auta?

10:31, 31.01.2020 | materiały partnera

Wypożyczanie samochodu stałe się coraz bardziej popularne. Dzieje się tak za sprawą ogólnego trendu do korzystania z usług i przedmiotów, które możemy wypożyczyć na określony czas. Model subskrypcyjny jest już bardzo mocno zauważalny w każdej gałęzi biznesu. Skoro przestaliśmy kupować filmy DVD na rzecz serwisów VOD, to dlaczego trend ten nie miał przejść także na motoryzację?

Wiele osób korzysta dziś z wynajmu samochodów, jako alternatywy do zakupu własnego auta. Dlaczego tak się dzieje?

Wynajem samochodu to szereg korzyści

Posiadanie samochodu na własność jest w pewien sposób wygodne. Auto stoi zawsze zaparkowane w garażu i wsiadamy do niego, kiedy tylko mamy ochotę gdzieś wyjechać.

Jednakże samochód oprócz wygody generuje także i spore koszty. Raty ubezpieczenia, przegląd techniczny, wymiana części eksploatacyjnych, takich jak klocki hamulcowe, czy olej, potrafią często mocno uszczuplić budżet. Do tego oczywiście dochodzi regularne tankowanie. Powodem przez, który coraz więcej osób spogląda przychylnie na wynajem samochodu, są znacznie mniejsze koszty.

Wynajmując samochód, płacimy tylko określoną kwotę za wynajem, a także lejemy do samochodu paliwo. Cała reszta opłat takich jak ubezpieczenie, czy serwis, nie są już naszym problemem. Pozwala to na sporą oszczędność.

Kolejnym atutem wynajmowania samochodu jest możliwość przetestowania wielu marek i modeli aut. Mając samochód na własność, jesteśmy związani z konkretnym modelem na zdecydowanie dłuższy okres czasu.

Wynajem długoterminowy, czyli idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców

Wynajem długoterminowy charakteryzuje się umową, która podpisywana jest na 2-5 lat. Dla wielu przedsiębiorców wynajem długoterminowy jest doskonałą alternatywą, do leasingu, czy kredytu samochodowego.

Bardzo ważnym i często decydującym atutem, jest niska cena, porównując ją do kwoty leasingu. Dodatkowo wynajem floty samochodowej nie oznacza wykupienia tej floty po zakończeniu umowy, co jest dość częste w przypadku leasingu.

Dla mikro i małych przedsiębiorców korzystną formą umowy jest wynajem średnioterminowy, którego umowa zawierana jest na czas od 1 do 24 miesięcy. Taki służbowy samochód będzie spełniał wszystkie swoje najważniejsze funkcje, a koszty jego utrzymania będą niskie, co jest często najważniejsze. Wynajem służbowego auta pozwala na zachowanie płynności finansowej.

Jedną z najlepszych wypożyczalni samochodów w naszym kraju jest firma carfree.pl, która istnieje na rynku ponad 10 lat. Doświadczenie i długa obecność na rynku pozwalają na oferowanie bardzo atrakcyjnych cen za wynajmowane samochody.

Wynajem samochodu dobry na każdą okazję

Wynajem samochodu jest świetnym sposobem na poruszanie się w obcym mieście, jeśli mamy w planach jakąś służbową podróż. Wiele osób, które podróżują na przykład do Bydgoszczy, często zastanawia się ile kosztuje wypożyczenie samochodu na lotnisku w Bydgoszczy? Firma Carfree charakteryzuje się dostarczaniem wynajętych samochodów na parkingi pod największymi lotniskami w Polsce, dlatego najemca może wsiąść do wynajętego samochodu zaraz po przylocie. Takie rozwiązanie nie tylko oszczędza czas i pieniądze, ale zapewnia także komfort i wygodę.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone