Zamknij
REKLAMA

Najlepsze sitcomy wszechczasów

18:38, 19.04.2020 | art.sponsorowany

Sitcom, czyli po angielski “situation comedy” to rodzaj serialu komediowego. W tym gatunku telewizyjnym najważniejszy jest humor sytuacyjny. Ten rodzaj seriali powstał w Stanach Zjednoczonych. Jednak szybko rozprzestrzenił się na cały świat. Najczęściej akcja takiego serialu rozgrywa się w jednym pomieszczeniu. Charakterystyczna dla sitcomu jest ścieżka dźwiękowa ze śmiechem widzów, którą słyszymy, gdy na ekranie dzieje się coś śmiesznego. Najczęściej seriale takie są kręcone z udziałem publiczności, tak aby móc wstawić do serialu tego typu ścieżkę dźwiękową.

Najlepsze sitcomy wszechczasów 

Oczywiście jednym z najlepszych i najbardziej popularnych seriali tego typu są “Przyjaciele”. Serial ten kręcony był w latach 1994 - 2004. Składa się z 10 sezonów. Serial opowiada historię szóstki przyjaciół, którzy mieszkają w Nowym Jorku i rozpoczynają wspólnie swoje dorosłe życie, które jest pełne wzlotów i upadków, zawodów miłosnych i pięknych chwil. Mimo wszystkich przeciwności losu przyjaciele zawsze są dla siebie opoką.  W rolach głównych występują: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry oraz David Schwimmer. Jest to chyba jedyny serial, który został obejrzany kilkakrotnie przez miliony fanów na całym świecie. Wiele tekstów z tego serialu jest rozpoznawana na całym świecie i dalej śmieszy widzów. Co najważniejsze mimo, że serial ten ma już swoje lata żarty oraz bohaterowie w nim zawarci nie stracili na wartości i nadal wszystko jest na czasie, mimo, że nie było wtedy rozwiniętych mediów społecznościowych, a także innych technologii. 

Naszą kolejną propozycją jest nasz pierwszy polski sitcom czyli “13 posterunek”. Był on emitowany w latach 1997 do 2000. Za reżyserię serialu odpowiadał Maciej Ślesicki. Serial składa się z 41 odcinków. Opowiada o losach pechowych policjantów z jednego z warszawskich posterunków. W rolach głównych występują Cezary Pazura, Aleksandra Woźniak, Marek Perepeczko, Piotr Zelt oraz Paweł Burczyk. Zgodnie z zasadą sitcomów, cała akcja ma miejsce właśnie na posterunku. Serial w 1999 roku zajął drugie miejsce w plebiscycie Telekamery w kategorii Serial. Początkowo dostępny był na Canal+, potem jednak emitowany był przez stację  Polsat. Serial ten w czasach nadawania był wielkim sukcesem. Wiele osób nadal ma nadzieję, na kontynuację serialu, która raczej nie będzie miała miejsca ze względu na humor, który pojawiał się w tym serialu. Dzisiejsza publiczność większość żartów mogłaby uznać, za niesmaczne i niepoprawne politycznie. 


 

(art.sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop