Zamknij
REKLAMA

Czy samochód z wypożyczalni może prowadzić kilku kierowców?

12:37, 15.06.2020 | art.sponsorowany

Pytanie to budzi wiele kontrowersji. Spora część ofert wypożyczalni stawia na indywidualny kontakt z klientem i poznanie jego potrzeb. Nie ma w tym co prawda nic złego, jednak równie ważna jest prezentacja zasad wynajmu, które mogą zadecydować o tym, czy usługa sprawdzi się w naszej sytuacji.
 

Kilku kierowców do jednego pojazdu – rozwiązanie dla zastosowań długo- i krótkoterminowych

Kiedy decydujemy się na wynajem samochodu z wypożyczalni, musimy sobie odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Niewątpliwie jednym z nich jest kwestia liczby kierowców, którzy będą korzystać z jednego pojazdu. W przypadku wypożyczenia samochodu na krótki okres przeważnie nie zmagamy się z takimi wątpliwościami – plan użytkowania pojazdu jest jasno określony. Wynajem długoterminowy stawia przed nami nowe wymagania. Często z pojazdu może korzystać kilka osób, szczególnie kiedy zmagamy się ze sporym przepływem kadry i nie stać nas na dedykowanie jednego samochodu dla jednej osoby. W takich sytuacjach warto rozmawiać z firmą, która zajmuje się wypożyczaniem pojazdów. Przeważnie możemy liczyć na dostosowane do naszych potrzeb warunki umowy.

To jak – musimy płacić, czy nie?

Jako że jest to kwestia, którą każda wypożyczalnia określa we własnym zakresie, nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno przed podpisaniem umowy warto zagłębić się w regulamin. Mogą tam być zawarte informacje o potencjalnych karach, jakie czekają nas za powierzenie prowadzenia pojazdu innej osobie niż ta, która jest zadeklarowana w umowie z firmą. Możemy również po prostu zapytać się usługodawcy, czy jest taka możliwość i czy nie wiąże się ona z dodatkowymi kosztami. Jest to najpewniejsze źródło informacji na ten temat. Nawet jeśli zapomnieliśmy o to zapytać w dniu wydania pojazdu, renomowane firmy takie jak carfree.pl oferują całodobowe wsparcie telefoniczne. W przypadku carfree.pl sytuacja jest prosta – firma wydaje zgodę na kolejnego kierowcę, musimy jednak dostarczyć dokument, który poświadczy, że ma powyżej 21 lat i posiada prawo jazdy przynajmniej od roku. Takie same wymagania dotyczą pierwszego kierowcy, nie ma tu żadnych zaskoczeń. Wybierając firmę, z której usług skorzystamy, warto zwrócić uwagę nie tylko na same warunki umowy, ale także na ich przejrzystość. Pomoże to nam uchronić się przed niespodziewanymi karami i dodatkowymi kosztami.

Liczba osób korzystających z wypożyczalni pojazdów ciągle wzrasta, zarówno w przypadku podróży służbowych, jak i prywatnych wyjazdów. Jeśli temat wypożyczenia samochodu nie jest dla nas obcy i chcemy poznać ciekawe oferty, poradnik „Wypożyczenie samochodu w Bydgoszczy – jaki to koszt? może okazać się przydatną lekturą. Znajdziemy w nim wiele ciekawostek, porad i uwag odnoszących się do tego tematu.

(art.sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%