Zamknij
REKLAMA

Jak wygląda procedura przyznawania internetowej pożyczki ratalnej?

13:24, 20.07.2020 | materiały partnera

Jak wygląda procedura przyznawania internetowej pożyczki ratalnej?

Pożyczka ratalna to prosty i elastyczny produkt finansowy, który może być pomocny zarówno przy niewielkich, jak i dużych wydatkach. W przeciwieństwie do krótkoterminowych chwilówek tutaj pożyczkobiorca ma większą swobodę w dopasowaniu zobowiązania do swoich potrzeb. Do tego może liczyć na jasne i czytelne procedury oraz na wygodną formę spłaty.

 

W Polsce najpopularniejszym produktem pożyczkowym jest karta kredytowa – posiada ją w portfelu aż 41% konsumentów. Mniejszym zainteresowaniem cieszy się kredyt gotówkowy (26%), zakupy ratalne (25%) oraz pożyczka od rodziny (16%). Polacy korzystają również ze zobowiązań odnawialnych (16%) i pożyczek pozabankowych (10%).

 

Źródło: Federacja Konsumentów

Zadłużenie w postaci kredytu lub pożyczki w ostatnim roku posiadało 45% Polaków. Co piąty konsument nie wyklucza skorzystania z pożyczki w najbliższych miesiącach. Natomiast 36% zdecydowanie odrzuca taką opcję w perspektywie najbliższego roku.

 

Najczęściej po pożyczki sięgają osoby w wieku 30 i 40 lat. Dużą grupę pożyczkobiorców (30%) stanowią konsumenci w wieku 18-34 lata. Najrzadziej z takiego rozwiązania korzystają seniorzy powyżej 65. roku życia (15%). Po produkty pożyczkowe przeważnie sięgają gospodarstwa domowe, w których jest więcej osób 2 członków rodziny (28%), 3 domowników (25%) oraz 4 osoby (25%). Najmniejszą grupę pożyczkobiorców stanowią jednoosobowe gospodarstwa domowe – jest ich tylko 10%.

 

W przypadku niespodziewanego wydatku najwięcej pożyczkobiorców zwróci się o pomoc w pierwszej kolejności do rodziny lub przyjaciół (38%), 33% skorzysta z produktu finansowego w swoim banku. 17% Polaków poszuka banku, który udzieli im finansowania, a 4% skorzysta z pożyczki w firmie pożyczkowej. W przypadku ostatniego rozwiązania coraz większą popularnością cieszą się pożyczki na raty.

 

– Pożyczka ratalna to zobowiązanie, które dzięki nieskomplikowanym procedurom i prostym zasadom jest łatwo dostępne dla osób potrzebujących szybko gotówki – mówi ekspert marki hapipożyczki. – Jest ono udzielane przez Internet, co ułatwia załatwienie formalności. Wniosek można wypełnić i wysłać online, bez wychodzenia z domu, wystarczy do tego dostęp do Internetu. Uproszczone procedury i nowoczesne narzędzia scoringowe umożliwiają szybką ocenę klienta, a do tego cały proces pożyczkowy jest bezpieczny – podkreśla ekspert.

 

Pożyczka na raty może być także alternatywą dla zakupów na raty. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://www.hapipozyczki.pl/zakupy-na-raty.

 

Procedura pożyczki ratalnej

Procedury przy udzielaniu pożyczki ratalnej są dużo mniej skomplikowane niż procedury kredytowe w banku. Aby otrzymać takie zobowiązanie, wystarczy wejść na stronę internetowej wybranej instytucji pozabankowej. Tam za pomocą wygodnego suwaka wybieramy kwotę pożyczki oraz dopasowany do naszych potrzeb okres spłaty. Po chwili kalkulator wyliczy koszty pożyczenia pieniędzy – oprocentowanie, prowizja, wysokość raty miesięcznej, RRSO. Jeśli taka kalkulacja nam nie odpowiada, możemy zmienić wysokość pożyczki lub ustalić inny okres spłaty.

 

Po ustaleniu parametrów zobowiązania możemy przejść dalej i wypełnić formularz informacyjny. We wniosku należy podać dane osobowe, numer telefonu, konta oraz określić wysokość i źródło uzyskiwanego dochodu. Wypełniony wniosek trzeba wysłać online do pożyczkodawcy.

 

Kolejny krok to przelew weryfikacyjny. Należy go wykonać z własnego konta na rachunek instytucji pożyczkowej. Trzeba przelać symboliczną kwotę (np. 1 zł), która potem jest zwracana przez pożyczkodawcę.

 

Teraz pozostaje poczekać na decyzję. Odpowiedź od pożyczkodawcy jest przesyłana w wiadomości SMS lub e-mailem. Jeśli instytucja pozabankowa pozytywnie rozpatrzyła wniosek, pieniądze zostają przelane na nasze konto bankowe.

 

Pożyczka ratalna – dla kogo?

Z pożyczki ratalnej może skorzystać każdy, kto ukończył 18 lat, posiada dowód osobisty, rachunek bankowy i aktywny numer telefonu. Dodatkowo osoba ubiegająca się o zobowiązanie musi mieć regularny i udokumentowany dochód. Potencjalny pożyczkobiorca musi pozytywnie przejść analizę zdolności kredytowej oraz weryfikację historii kredytowej. Sprawdzana jest także ewentualna obecność w rejestrach dłużników.

 

Wszystkie te procedury są przeprowadzane szybko i sprawnie dzięki zastosowaniu najnowszych technologii. Ocena zdolności kredytowej jest dokonywana na podstawie danych podanych w formularzu. Jeśli w trakcie procesu pożyczkowego wystąpią jakieś niejasności, wtedy konsultant firmy pożyczkowej telefonicznie wyjaśnia je z pożyczkobiorcą. W sytuacji, gdy zdolność kredytowa wnioskującego jest niewystarczająca do uzyskania pożyczki w kwocie wcześniej ustalonej, konsultant indywidualnie dopasowuje wysokość oraz okres spłaty zobowiązania do sytuacji finansowej klienta.

 

Pożyczka ratalna to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje gotówki szybko. Proste procedury, formalności skrócone do minimum oraz możliwość załatwienia wszystkiego online znacznie ułatwia pożyczenie pieniędzy. Nie można również zapominać o wygodnej formie spłaty. Regulowanie zobowiązania jest rozłożone na wygodne miesięczne raty, dzięki czemu spłata nie obciąża nadmiernie dochodu.

 

 

Pożyczkodawcą jest IPF Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO wynosi 9,72% . Produkt "Pożyczka dla Nowych Klientów" dostępny jest od 24.04.2019 r. wyłącznie dla konsumentów nieposiadających pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki pożyczki uzależnione są od poziomu wiarygodności kredytowej konsumenta. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Więcej szczegółów w regulaminie na hapipozyczki.pl.

 

 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop