Zamknij
REKLAMA

Tam też pojawią się gwiazdy sportu. Memoriał Szewińskiej już wkrótce

08:49, 19.08.2020 | .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Już 19 sierpnia, na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy, odbędzie się pierwsza, tak duża impreza lekkoatletyczna w tym sezonie. Sponsorem Generalnym Memoriału Ireny Szewińskiej jest ANWIL S.A.

Bydgoska impreza jest znakomitym przetarciem przez Mistrzostwami Polski, które pod koniec sierpnia odbędą się we Włocławku.

Obecność na bydgoskim stadionie potwierdzili już najlepsi polscy lekkoatleci.

Na Zawiszy pojawi się m.in. Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Anna Kiełbasińska, Joanna Jóźwik, Ewa Swoboda, Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski.

Wśród zagranicznych lekkoatletów na memoriale pojawi się także m.in. tyczkarz Bo Kanda Lita Baehre, oszczepnik Edis Matusevicius czy biegacz na 800 metrów Kenijczyk Collins Kipruto.

W organizację imprezy włączyła się włocławska spółka z Grupy ORLEN, która nie od dziś wspiera lekkoatletykę nie tylko w profesjonalnym, ale i amatorskim wydaniu. ANWIL S.A. był sponsorem ubiegłorocznych Drużynowych Mistrzostw Europy, a w tym roku – poza Memoriałem Ireny Szewińskiej – jest Sponsorem Strategicznym 96. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które odbędą się we Włocławku pod koniec sierpnia.

- ANWIL S.A. już od wielu lat angażuje się w sponsoring sportowy, wspierając inicjatywy, które promują region. 2. Memoriał Ireny Szewińskiej jest tego najlepszym dowodem. Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do upamiętnienia wybitnej polskiej lekkoatletki, jaką była Irena Szewińska. Tak szczególne zawody jak memoriały sprawiają, że wspomnienia znakomitych sportowców będą stale pielęgnowane i pomoże to napędzać sportową pasję kolejnych pokoleń

- mówi Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

Miting jest zaliczany do serii światowych zawodów z cyklu World Athletics Continental Tour, a także European Athletics Permit Meeting.

Sportowe zmagania zostaną okraszone dopingiem publiczności, na który bardzo liczą lekkoatleci. Jak podkreślają sportowcy, start na stadionie wypełnionym kibicami to zawsze dodatkowa energia i pozytywne emocje. Na Stadionie Zawiszy będzie można zająć połowę dostępnych na obiekcie miejsc.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%