Zamknij
REKLAMA

Drewniane domki letniskowe - zdrowy i ekologiczny wybór

15:16, 24.08.2020 | materiały partnera

Drewniane domki letniskowe są coraz popularniejszym wyborem Polaków na wakacyjny wypoczynek. Na taką opcję decydują się ci, którzy chcą spędzić urlop w warunkach nie tylko przyjemnych, ale także zdrowych, a do tego dbając o środowisko. O tym, jakie są zalety takich domków rozmawiamy z Przemysławem Balcewiczem, dyrektorem firmy Eko-Architektura, ich wiodącego producenta na polskim rynku.

Funkcjonalne domki letniskowe z drewna

- Proszę powiedzieć, jakie względy kierują ludźmi wybierającymi drewniane domki letniskowe podczas letniego wypoczynku?

- Przede wszystkim należy podkreślić, że takie domki pozwalają wspaniale odpocząć, ponieważ jest naukowo udowodnione, że naturalny kolor drewna wpływa uspokajająco oraz kojąco na ludzi. Z tego powodu bardzo często nasi klienci decydują się na mieszkanie w takich domkach przez całe lato. Dzięki ich konstrukcji i sporej przestronności można je urządzić jak normalne mieszkanie z pokojami, łazienką, kuchnią czy aneksem kuchennym. Wszystko zależy od powierzchni. W zależności od preferencji w domku można również wykorzystać jedno pomieszczenie na stworzenie małego gabinetu do pracy czy schowka na narzędzia. Są to więc konstrukcje bardzo funkcjonalne, stąd ich stale rosnąca popularność wśród mieszkańców naszego kraju.

Drewniany domek dla zdrowia

- Wiem, że takie domki mają też wiele atutów zdrowotnych. Czy mógłby Pan opowiedzieć o tym więcej?

- Rzeczywiście tak jest. Jak już wspominałem, kolor drewna, z jakiego nasza firma Eko Architektura wykonuje swoje konstrukcje, działa na ludzi kojąco, ale jest jeszcze kilka rzeczy, dzięki którym w drewnianym domku mieszka się zdrowiej. Możemy je wymienić:

  • pozytywny wpływ na drogi oddechowe - wynika z działania żywicy oraz olejków eterycznych, które znajdują się w drewnie iglastym. Również dzięki temu jest to rozwiązanie przyjazne dla alergików,
  • utrzymanie naturalnej wilgotności powietrza - może nie wszyscy o tym wiedzą, ale drewno ma znakomite możliwości utrzymania balansu wilgoci w powietrzu. W skrócie można powiedzieć, że jeśli pojawi się jej w pomieszczeniu za dużo, to drewniana konstrukcja ten nadmiar pochłania, a z kolei gdy zrobi się zbyt sucho, to drewno odda wilgoć z powrotem. To zresztą pomaga także utrzymywać w pomieszczeniach optymalną dla organizmu temperaturę. Czegoś takiego nie możemy powiedzieć o konstrukcjach betonowych,
  • elektrostatyczność - drewno ma właściwości elektrostatyczne, dlatego w domkach drewnianych nie powstaje energia elektrostatyczna, a co za tym idzie, nie unosi się w nich kurz. To tym bardziej sprzyja dobremu samopoczuciu, szczególnie u osób mających problemy z alergią.

Warto również wspomnieć o tym, że drewniane domki letniskowe są znakomitym wyborem z punktu widzenia ekologii.

Drewniane domki letniskowe sprzyjają środowisku

- No właśnie, na czym polega ta ich ekologiczność?

- Trzeba zacząć od surowca, z którego powstają. Drewno jest materiałem naturalnym i jednocześnie odnawialnym, więc produkcja z niego jest przyjazna środowisku. Dodatkowo, najczęściej jest tak, że ściany wewnątrz budynku drewnianego nie potrzebują wykończenia, dzięki czemu oszczędza się zarówno surowce, jak i nakład pracy. Tak samo można powiedzieć, że od momentu pozyskania drewna aż do montażu używamy znacznie mniej energii elektrycznej do obróbki. Tę energooszczędność wprowadzamy również dzięki minimalnemu zastosowaniu metalowych elementów mocujących. A gdy już domek stoi i jest ocieplony, to on sam oszczędza energię, zmniejszając szkodliwość dla środowiska i pozwalając właścicielowi zaoszczędzić pieniądze.

Nasze domki dostępne są również we Francji:
Chalet PRO
https://chaletpro.fr/Produits/chalets
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop