Zamknij
REKLAMA

Materac pocketowy a materac bonellowy – który jest lepszy?

00:00, 24.11.2020 | materiały partnera

Dziś każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że sen jest bardzo istotnym elementem naszego codziennego życia i należy zadbać o jego jakość.

Sen ma duży wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, więc zagwarantowanie odpowiednich warunków wypoczynku wyraźnie zwiększy jego wartość. Duże znaczenie ma odpowiednio dobrany materac. Może poprawić nasz sen lub wręcz przeciwnie. Jeżeli źle dobierzemy jego parametry możemy odczuwać duży dyskomfort, skutkujący problemami z zaśnięciem lub powodującym częste wybudzanie. W jaki sposób dobrać odpowiednie parametry materaca? Jego twardość powinniśmy przypasować do wagi. Zagwarantuje to odpowiednie podparcie sylwetki oraz kręgosłupa. Producent materacy Sweetsen.pl podzielił twardość materacy na cztery kategorie:

  • materace miękkie H1 – dla wagi nie przekraczającej 60 kg

  • materace średnio twarde H2 – dla wagi w przedziale 60-100 kg

  • materace twarde H3 – dla wagi ponad 100 kg

  • materace bardzo twarde H4 – dla wagi przekraczającej 120 kg

Nie tylko kwestia twardości materaca może sprawiać trudność. Na Sweetsen.pl znajdą Państwo materace piankowe oraz sprężynowe. Te drugie podzielone są na dwie kategorie czyli bonell oraz pocket. Jaka jest między nimi różnica? Przede wszystkim różnią się kształtem. Sprężyny bonellowe mają kształt klepsydry, pocketowe – walca. Sprężyny bonellowe są ze sobą połączone sztywnym drutem, ciężar jest równomiernie rozkładany pomiędzy sąsiadujące sprężyny, działają progresywnie (im większy ciężar na nie działa tym mocniejszy stawiają opór. Wkład pocketowy posiada wiele elastycznych punktów podparcia, sprężyny umieszczone są w osobnych kieszonkach i działają niezależnie jedna od drugiej. Materace bonellowe są tańsze i odpowiedniejsze dla osób, które śpią same, materace pocketowe z kolei sprawdzą się doskonale w przypadku par, wyeliminowany bowiem został efekt falowania i osoba lżejsza nie stacza się w kierunku cięższej. Partnerzy nie wybudzają się nawzajem.

Odpowiadając na pytanie, który materac jest lepszy należy się zastanowić na jakich parametrach nam zależy i kto będzie spał na materacu. Znajdziemy sympatyków zarówno jednego jak i drugiego rozwiązania.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop