Zamknij
REKLAMA

Czy sufit napinany jest szkodliwy dla zdrowia?

13:16, 21.12.2020 | materiały partnera

Sufity napinane były używane jeszcze w starożytnej Grecji: wówczas za pomocą jedwabnej tkaniny dekorowano komnaty zamożnych obywateli. Jak wiadomo, cieszą się one popularnością także w obecnych czasach, ale u tych, którzy zastanawiają się nad możliwością instalacji napinanego sufitu w domu lub biurze często pojawia się pytanie: czy to rozwiązanie będzie bezpieczne dla zdrowia?

Materiały do produkcji sufitów napinanych: które są najbezpieczniejsze?

Krążą legendy, że sufity napinane Lublin są szkodliwe dla zdrowia, a wiele z nich mówi, że PCV zawiera takie szkodliwe substancje, jak: chlor, toluen i fenol. Jest to prawdą. Trzeba jednak zrozumieć, że substancje te są uwalniane tylko wtedy, gdy sufit jest ogrzewany (dokonuje się to tylko w momencie jego instalacji), natomiast nie w stanie zimnym.

Drugim problemem jest to, że powierzchnia sufitów napinanych z PCV nie oddycha. Owszem, płótno montuje się bardzo hermetycznie, ale dobra wentylacja w pomieszczeniu łatwo rozwiąże ten problem.

Jeśli chodzi o sufity z tkaniny, nie powodują one żadnych szkód, ponieważ są wykonane z naturalnych materiałów. Jednak przy wyborze sufitu napinanego należy koniecznie poprosić sprzedawcę o certyfikaty zgodności produktów z normami europejskimi, niezależnie od ich rodzaju. Faktem jest, że duży popyt zrodził wiele firm, które chciały na nim zarobić, a na rynku pojawiło się wiele podrobionych produktów. Jak widzisz, jeśli poprawnie wybierzesz miejsce gdzie kupić materiał na sufit napinany oraz zdecydujesz się na wysokiej jakości materiał na sufit, taka konstrukcja będzie całkiem bezpieczna dla Twojego zdrowia.

Dlaczego sufity napinane uważane są za jeden z najbardziej bezpiecznych materiałów wykończeniowych?

Pojawiające się w Internecie opinie o sufitach napinanych, pozwalają wywnioskować, że jeśli montaż sufitu napinanego powierza się fachowcom, klienci mogą wcale nie myśleć o potencjalnym niebezpieczeństwie tego typu konstrukcji dla zdrowia. Takie firmy jak OTOmistrz dokładnie wybierają dostawców materiałów na sufity napinane Warszawa, a to oznacza, że ich klienci nie powinni martwić się tym, gdzie kupić sufit napinany bezpieczny dla zdrowia, ani tym, jak zrealizować montaż sufitu napinanego.

Opinie o sufitach napinanych są bardzo liczne, klienci OTOmistrz zauważają przede wszystkim takie ich zalety:

Sufit napinany można łatwo zdemontować, a po ponownym zamontowaniu zachowuje on pierwotny wygląd, natomiast cechy jakościowe nie ulegają zmianie;

Można wymienić materiał, w razie potrzeby założyć nowy sufit na istniejący już profil;

Płótno sufitu napinanego jest na tyle elastyczne, że może przybierać dowolny kształt: łukowy, wielopoziomowy, falisty itp.;

Sufit napinany nie wymaga okresowych napraw, co pozwala na zaoszczędzenie energii i pieniędzy.

Liczne opinie o sufitach napinanych, a także testy przeprowadzane przez polskie i zagraniczne laboratoria potwierdzają, że współczesne sufity napinane Bydgoszcz są całkiem bezpieczne dla zdrowia i mogą być instalowane zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i niemieszkalnych.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop