Zamknij

Błędy popełniane przy wyborze mebli warsztatowych

15:36, 27.01.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:37, 27.01.2021

Nie każdy z nas będzie w swoim życiu urządzał warsztat, jednak jeśli już ktoś decyduje się na taki krok, często może nie wiedzieć jak i od czego zacząć. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych można znaleźć mnóstwo rozwiązań, jednak skąd można wiedzieć, które sprawdzą się akurat u nas? Istnieje wiele rodzajów warsztatów, od samochodowych po elektroniczne, a stolarz i zegarmistrz będą potrzebowali zupełnie różnych narzędzi i przestrzeni do pracy. Najważniejsze w wyposażeniu warsztatu jest dostosowanie mebli i narzędzi do swoich potrzeb.

Jednak podążanie za potrzebami i pragnieniami to nie wszystko. Urządzając warsztat można popełnić wiele błędów. Jak ich uniknąć? Najlepiej wiedzieć, co nie wyszło innym i uczyć się na ich błędach. Poniżej opisujemy najpowszechniejsze błędy dotyczące wyboru mebli warsztatowych i wyposażenia garażu.

Klęska urodzaju

Jednym z najpowszechniejszych błędów dotyczących wyboru mebli warsztatowych jest kupowanie zbyt dużej ilości tychże mebli. Każdy warsztat ma skończoną pojemność i nie da się do niego wsadzić zbyt wielu mebli. A jeśli wypchamy go po brzegi i zajmiemy każdy kawałek ściany, może okazać się, że brakuje w nim przestrzeni na majsterkowanie. Z kolei jeśli wypełnimy po brzegi wszystkie szafki i regały, nie będziemy mieli gdzie przechowywać przyszłych projektów i nowych narzędzi i materiałów.

Nieodpowiednie krzesło

Nie wszyscy majsterkowicze potrzebują krzesła, jednak ci, którzy z niego korzystają, będą z niego korzystać dużo i długo. Jeśli w warsztacie planujesz raczej siedzieć przy stole roboczym niż schylać się nad rozmontowanym silnikiem samochodu, powinieneś koniecznie kupić odpowiednie krzesło. Na pierwszy raz wystarczy rozkładane drewniane krzesełko przyniesione z kuchni, ale już po kilku sesjach kręgosłup zacznie dawać się we znaki. Aby tego uniknąć, powinniśmy korzystać w warsztacie z wygodnego krzesła z możliwością regulacji wysokości siedziska. Doskonale sprawdzi się krzesło szwalnicze, które poza regulacją wysokości ma również obrotowe siedzisko, dzięki czemu możemy sięgać po narzędzia nie wstając z krzesła.

Niska jakość materiałów

Wyposażenie warsztatu nie jest tanie, dlatego też często kusi nas, by kupić najtańsze meble. Może nie będą zbyt ładne, ale przecież nie o to chodzi w warsztacie, prawda? Niestety, poza walorami estetycznymi ucierpieć może również jakość: tanie meble nie są tanie bez powodu. Trudno znaleźć wśród nich porządne regały, dużo więcej jest ledwo trzymających się w jednym kawałku półek ze sklejki czy z plastiku. Niestety, takie konstrukcje nie nadają się do wykorzystania w warsztacie i mogą bardzo szybko po prostu się rozpaść.

Meble domowe

Choć umieszczanie mebli przeznaczonych do użytku domowego w warsztacie może nie być sensu stricte błędem, to niekiedy mogą się z tym wiązać poważne konsekwencje. Jeśli na przykład nasz warsztat znajduje się w nieogrzewanej szopie albo na strychu, gdzie temperatury potrafią wahać się bardzo mocno, meble przygotowane do użytku wewnętrznego mogą szybko się zniszczyć. Jeśli w naszym warsztacie będą czasem panować warunki inne niż pokojowe, powinniśmy kupować meble warsztatowe lub do użytku zewnętrznego.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%