Zamknij
REKLAMA

Jaki asortyment znajdziemy w sklepach motorowodnych?

14:58, 24.02.2021 | materiały partnera

Osoby zainteresowane żeglarstwem nie muszą długo szukać różnych przydatnych w tej dziedzinie akcesoriów. Wystarczy, że zajrzą do specjalistycznego sklepu, a będą mogli zrobić korzystne dla siebie zakupy. Przydatnym może okazać się występujący zarówno stacjonarnie, jak i internetowo, sklep motorowodny. W sprzedaży tego punktu występuje przede wszystkim osprzęt do łodzi żaglowych i motorowych, nie brakuje jednak takich elementów, które można wykorzystać na prezent dla niewyobrażającego sobie życia bez morza żeglarza.

Jaki prezent można sprawić żeglarzowi?

W każdym sklepie motorowodnym przygotowany został specjalny dział z przedmiotami, które można wykorzystać jako upominek. Mogą być to: breloki w kształcie kotwicy, wieszaki, czapki, portfele, smycze dla psa z motywem żeglarskim, podstawki pod książki, zegarki, kompasy, skrzynki na klucze. Większość z nich ma charakter uniwersalny, co oznacza, że te produkty przydadzą się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Niektóre z nich przeznaczone są bardziej dla mężczyzn, ze względu na kolorystykę, niektóre artykuły spodobają się bardziej kobietom.

Przygotowanie żaglówki czy motorówki na wyprawę

Motorówka często jest wykorzystywana przez wędkarzy, korzystają z niej w czasie codziennych wypraw. Od jej przygotowania zależy, czy łowienie ryb okaże się owocne, a czas spędzony w ten sposób przyjemny. Sklep motorowodny oferuje takim osobom wydajne silniki spalinowe, ich zakup to inwestycja pozwalająca na bezpieczne podróżowanie po terenach wodnych. Do wyboru jest kilka modeli, warto go dobrać do własnych potrzeb.

Żeby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa zarówno do motorówki, jak i żaglówki, koniecznie trzeba dokupić sprzęt ratunkowy. Mogą to być: boje i rzutki, kamizelki, koła ratunkowe, liny torowe. Żaglówka to niekiedy znacznie więcej wolnej przestrzeni z tego typu specjalistycznym punktem sprzedażowym łatwiej go zagospodarować poprawnie. Warto zamontować dobre wskaźniki i czujniki. Przydadzą się echosondy, kompasy, wiatromierze.

Jak poprawić komfort podróży?

Fotele i sofy są w stanie dać komfort na niejednej dobrze przygotowanej do podróży motorówce czy żaglówce. Można dobrać w sklepie wygodne produkty, wykonane z materiałów wodoodpornych. Do takiej powierzchni dobiera się niejednokrotnie stoliki. Większe łodzie i jachty to szansa na skompletowanie pełnego wyposażenia sanitarnego, między innymi toalet, łazienki. Może tam działać także funkcjonalna kuchenka pozwalająca na przygotowanie ciepłego posiłku czy posprzątaniu po nim, bo na terenie takiej łodzi znajduje się także zlew.

Warto pamiętać o osprzęcie pokładowym, jego regularna wymiana, jeśli jakiś element się zużyje lub zniszczy podczas podróży, pozwala na bezpieczniejsze użytkowanie całego sprzętu motorowodnego. Niekiedy pomocne może okazać się kupienie ich w większej ilości i trzymanie pod ręką w czasie wyprawy, szczególnie tej długiej, która ma trwać kilka dni czy tygodni. Niezbędne będzie dokupienie także pomocnych w przeprowadzaniu ewakuacji specjalistycznych pontonów.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%