Zamknij
REKLAMA

Telefonia VoIP – jakie posiada wady, a jakie zalety?

07:30, 14.04.2019 | artykuł sponsorowany

Rozwój technologii, z jakim mamy do czynienia już od początku XXI wieku, zdecydowanie pomaga nam ułatwić wszelkie prace, jakie wykonujemy. Nie trzeba daleko sięgać pamięcią do czasów, kiedy klasyczny telefon stacjonarny, był wręcz podstawowym i niezastąpionym narzędziem pracy w każdym biurze i w każdej firmie.

Obecnie dostępne technologiczne rozwiązania, są w stanie zaoferować użytkownikom o wiele więcej, wszystko zdecydowanie nowocześniejsze, ale też i tańsze. Telefonia VoIP, wciąż zyskując na popularności, niesie coraz więcej możliwość, przy jednoczesnej redukcji kosztów telefonicznych połączeń, jaki i opcji korzystania z personalnego numeru telefonu w każdym miejscu na świecie, bez jakichkolwiek dodatkowych opłat.

Świadomi przedsiębiorcy, już dawno zaimplementowali to rozwiązanie w swoich firmach, co pozwoliło im zmniejszyć nawet do 70 procent, koszty wszelkich połączeń. Trzeba przyznać, że telefonia internetowa to spore udogodnienie oraz oszczędność.

Przekierowywanie połączeń

Telefonia VoIP, pozwala na przekierowywanie połączeń. Dotyczy to wszelkich przychodzących połączeń na konkretny internetowy numer. W wypadku, kiedy dzwoniący na wirtualny numer nie uzyska połączenia, zostanie przekierowany automatycznie na numer wskazany przez klienta np. na jego numer komórkowy. Rozwiązanie to, zdecydowanie zwiększa szanse uzyskania połączenia w konkretnym momencie z daną osobą. Bardzo często zachodzi potrzeba pilnego kontaktu, podjęcia szybkiej decyzji, bądź też udzielenia lub uzyskania istotnej informacji, dlatego udogodnienie tego typu, będzie niezwykle pomocne.

Jako, że przekierowywanie połączeń jest niezwykle wygodną opcją, bardzo często wykorzystują ją osoby, które prowadzą działalność biznesową, chociaż koszty nie przewyższają znacząco internetowego połączenia. Stąd też, klienci – bez względu na to, jaki jest to operator internetowy, chętnie korzystają z usługi przekierowywania połączeń. To jednak nie koniec zalet tego rozwiązania. Wynika bowiem z tego, że aby uzyskać połączenie, nie ma konieczności podawania swojego numeru prywatnego. Klient, może dodzwonić się na nasz telefon komórkowy, w ogóle nie znając numeru. Zyskuje to szczególne uznanie u osób, które wyjątkowo cenią sobie prywatność.

Telefonia VoIP - wady

Nie da się jednak zapomnieć o kilku wadach, jakie posiada telefonia internetowa. Najczęściej pojawiającym się problemem jest jakość połączeń, która w pewnych sytuacjach może być nieco gorsza. Chociażby, kiedy mamy do czynienia z przeciążeniem sieci, bądź gdy jej infrastruktura nie jest odpowiednia, wówczas może dojść do zniekształceń głosu, a nawet zerwania połączenia. Doliczyć należy także koszty sprzętu, który będzie odpowiednio droższy, niżeli te tradycyjne aparaty telefoniczne.

Najtańsza bramka, wiąże się z kosztem około 200-300 złotych, ciężko jednak określić górną granicę. Do całości należy jeszcze dołączyć koszt aparatu telefonicznego. Chcąc postawić na budżetowy zestaw, sam telefon VoIP, będzie wiązał się z wydatkiem ok. 250 zł. Jeżeli natomiast zależy nam na urządzeniach bardziej zaawansowanych technologicznie, cena może być kilkukrotnie wyższa. Można postawić na rozwiązanie tańsze, czyli zestaw słuchawkowy z mikrofonem oraz telefon USB, jednak w tym wypadku, potrzebny jest nieustannie uruchomiony komputer. Mimo kilku pomniejszych wad, rozwój telefonii VoIP jest tak prężny, że za niedługo jakość połączeń będzie zdecydowanie lepsza, a co za tym idzie, tradycyjne firmy telekomunikacyjne zostaną całkowicie wyparte.

Telefonia VoIP - ograniczenia

Przy tym rozwiązaniu, pojawia się kilka ograniczeń. Przede wszystkim, niezbędny jest dostęp do Internetu szerokopasmowego i łącza o należytej jakości. Często w wypadku większych firm, wymagany będzie dodatkowy sprzęt, który wiąże się z kolejnymi kosztami. Ponadto, kiedy dojdzie do awarii sieci energetycznej, korzystanie z telefonii internetowej nie będzie możliwe. Bezpieczeństwo transmisji danych, również nie stoi tutaj na najwyższym poziomie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone